Skip to content

Šéf Embraceru je zklamaný z vlažného přijetí Saints Row » Vortex

Comeback Saints Row od studia Volition v podobě letošního rebootu dopadl poněkud rozpačitě. Některým lidem se líbí, převládalo ale spíš zklamání. Hra, která už od svého oznámení čelila hlasité kritice pro odlišnou stylizaci i pojetí, si nakonec z recenzí odnášela v průměru známky okolo 60 procent. Sluší se přitom připomenout, že ani předchozí počin studia Agents of Mayhem z roku 2017 se neprodával moc dobře a jeho neúspěch vedl k propouštění ve Volition. Hodnocení Agents of Mayhem přitom byla dokonce o fous vyšší.

Slibný start pravděpodobně zbrzdily nepříznivé recenze

Volition dnes patří pod Deep Silver a ten je zase součástí skupiny Embracer. Ta si ještě pochvalovala předobjednávky, které měly překonat očekávání vydavatele. Jenže i přes slušný start se prodeje rychle propadly. Jak ale ve skutečnosti firma poslední Saints Row hodnotí? Zakladatel a šéf Embracer Group Lars Wingefors vyjádřil během výroční valné hromady zklamání nad polarizujícím přijetím hry, ale je podle něj příliš brzy dělat nějaká prohlášení na konto budoucnosti této značky. Přepis debaty s investory přinesl Stephen Totilo z magazínu Axios nebo magazín Video Games Chronicle.

Přes vlažné přijetí a fakt, že titul není na trhu dlouho, Wingefors si je jistý, že si na sebe nakonec vydělá. Přiznává nicméně, že doufal v lepší hodnocení. Jde podle svých slov rád, že si spousta hráčů titul užívá, ale současně ho mrzí, že jsou tu fanoušci, kteří nejsou s výsledkem spokojení. Je podle něj potřeba počkat na listopad a výsledky za celé čtvrtletí, aby měla firma přesnější a kompletnější data. Wingefors také připomněl, že Saints Row se pořád opravuje a dostane další obsah. Je přesvědčený, že hra nakonec neskončí ve ztrátě a investice se  firmě vrátí, nicméně připouští, že to nebude takový finanční úspěch, jaký Embracer předpokládal.

Neúspěchy či malé úspěchy drahých trháků mohou bolet Embracer mnohem víc než u AA produkce.

Na nějaké dlouhodobé předpovědi, jaká je budoucnost Saints Row, je ale zjevně brzy. Sluší se také připomenout, že po vydání recenzí na Saints Row se cena akcií Embraceru propadla přibližně o 7 procent. Někdo mohl na vydání pohlížet jako na svého druhu zkoušku. Embracer se poměrně dlouho profiloval jako firma, která dělá spoustu her, často i podle dříve velmi slavných značek, ale nepouští se do nákladných projektů. Její filosofie zněla: Minimalizovat riziko díky mnoha menším projektům namísto pár velkých riskantních blockbusterů.

Jenže v posledních letech se portfolio Embraceru rozrostlo právě také o velké AAA značky a opravdu prestižní studia. A tady už moc šetřit nelze. Firma proto nepochybně zjišťuje také to, zda bude i v této oblasti úspěšná jako doposud. A neúspěchy či malé úspěchy drahých trháků mohou bolet Embracer mnohem víc než u AA produkce.

Leave a Reply

Your email address will not be published.