Skip to content

Zigbee osvětlení nejen do domácnosti

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z obchodů na čínskému tržišti AliExpress. Dnešní vydání je věnováno osvětlení s komunikačním protokolem Zigbee, takže je možné jej přes bránu propojit jednoduše s mobilní aplikací či zařadit do širšího smart home systému.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Kulaté 32cm stropní RGB LED světlo

Decentní 24W světlo na strop, které lze sice těžko považovat za plnohodnotnou náhradu za osvětlení pro celou místnost, ale například v jídelně, ložnici nebo dětském pokoji může pomoci s vytvořením příjemné atmosféry. Kromě Zigbee verzí v černé a bílé barvě jsou k dispozici také variace s Wi-Fi připojením a nebo dálkovým ovladačem.

Cena: 880 Kč

LED pásek se Zigbee jednotkou

Půl metru? Dva? Nebo pět? Tady si můžete vybrat, jak dlouhý RGB LED pásek by se vám hodil. Je přitom dodáván s odnímatelnou řídicí Zigbee jednotkou, kterou lze případně využít i u jiných LED pásků se čtyřmi piny.

Cena: od 210 Kč

Ambientní světla do skříně

Vyžíváte se v dekorování různých částí domu či bytu LED světly? A už máte nějaká v policích či ve skříních? Tady můžete pořídit jeden kousek na zkoušku a pak případně zapojovat do jedno systému další a další.

Cena: od 390 Kč

RGB LED žárovka s E27 závitem

Žárovka klasického tvaru a s běžným tuzemským závitem. Jen má navíc Zigbee konektivitu a RGB paletu barev včetně chladné i teplé bílé. Na výběr je několik verzí dle výkonu či typu připojení (můžete v případě potřeby vzít i Wi-Fi) a dají se koupit i výhodnější balíčky o více kusech.


5 tipů na zboží z Číny: Auto příslušenství v nárazové akci

Články

Marek Houser

Marek Houserčtení: 3 minuty (
uložit na později

)čtení: 3 min.

uloženo


uložit na později

3 min.