Skip to content

WhatsApp predstavuje aplikáciu pre Windows bez nutnosti párovania s telefónom

WhatsApp má novú aplikáciu na Windows zariadeniach. Tá nepožaduje spárovanie so smartfónom pre odosielanie, prijímanie a synchronizáciu správ. Aktualizované informácie na stránke WhatsAppu odhaľujú, že táto aplikácia pre Windows zariadenia vychádza z beta programu a je k dispozícii na stiahnutie v stabilnej verzii cez Microsoft Store. Informuje o tom web The Verge.

WhatsApp už má oficiálnu Windows aplikáciu. Čo bude ďalej?

Pred touto zmenou boli používatelia Windows počítačov nútení využívať WhatsApp aplikáciu, ktorá je stavaná prakticky na jej webovej verzii. Keďže je teraz aplikácia natívne stavaná pre operačný systém Windows, užívatelia sa dočkajú rýchlejšieho a celkovo lepšie vyladeného používania. Vyznačuje sa o čosi čistejším rozhraním. Najradikálnejšou zmenou je však absencia nutnosti spárovania aplikácie s tou na vašom smartfóne. Nie je teda potrebný telefón na to, aby bolo možné aplikáciu využívať.

WhatsApp | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vývojári ďalej dodávajú, že už pracujú aj na natívnej aplikácii pre operačný systém macOS. V budúcnosti by mohla pribudnúť i podpora pre prihlásenie sa na tablete. Momentálne je možné byť prihlásený len na jednom Android zariadení a tým pádom si používatelia nechajú WhatsApp nainštalovaný len na mobilnom telefóne, keďže spúšťanie aplikácie na tablete by malo neustále za následok odhlásenie na smartfóne. Veríme, že to vývojári čoskoro dajú do poriadku pre praktickejšie fungovanie.

Náš tip

Hackeri napadli bránu Twilio, ktorú využíva aj Signal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *