Skip to content

Vychází Kodi 20.0. Mezi novinkami jsou i kvalitnější streamy

Vychází Kodi 20.0. Mezi novinkami jsou i kvalitnější streamy

Autoři multimediálního softwarového centra Kodi, které je populární u fanoušků alternativní správy filmů, seriálů, fotek a dalšího zábavného obsahu, vypustili do světa novou verzi 20.0. Po generačním updatu disponuje služba několika novými funkcemi a pár těch starších bylo vylepšeno. Přikládáme seznam těch nejdůležitějších změn.

Vychází nové Kodi 20.0 “Nexus”

Kromě níže uvedených změn vývojáři zapracovali rovněž na stabilitě, výkonu a bezpečnosti systému. Aktualizace na novou verzi již vyrazila k uživatelům a je také manuálně ke stažení na obvyklém místě.

Více instancí doplňků současně – Například uživatelé doplňku TVHeadend nyní mohou spustit více instancí doplňku a připojit se k více back-end serverům TVHeadend, přičemž pro každou instanci doplňku zůstávají zachována jednotlivá nastavení, jako jsou skupiny kanálů a skryté kanály. Váš oblíbený binární doplněk tuto možnost zatím nemusí podporovat, ale autoři doufají, že ji vývojáři doplňků brzy zavedou do svých projektů.

Podpora videa AV1 – Několik platforem Kodi nyní umožňuje hardwarové dekódování médií AV1. Rozhraní API Inputstream bylo aktualizováno tak, aby podporovalo AV1, což umožňuje doplňkům používajícím inputstream.adaptive přehrávat datové proudy AV1.

Přepracování titulků – Formáty titulků se staly konzistentnějšími pro vývoj a údržbu a umožňují funkce, které dříve nebyly možné. Kodi nyní podporuje dynamické umisťování písem, změnu barev okrajů a pozadí, umisťování titulků, vylepšenou podporu více jazyků a další funkce.

Podpora her (libretro) Savestate – Projekt GSOC 2020 se dočkal několika úprav. Nová funkce umožňuje kdykoli uložit stav hry, i když hry samy o sobě neposkytují nativní funkce savestate.


xiaomi 12 miui 14

Konečně! MIUI 14 s Androidem 13 míří do loňských Xiaomi mobilů

Zprávičky

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 1 minuta (
uložit na později

)čtení: 1 min.

uloženo


uložit na později

1 min.