Skip to content

Nový film ukáže osud kdysi slavné značky mobilů

Ze světa IT, počítačů, komunikačních technologií a dokonce přímo mobilních telefonů už se několik zajímavých příběhů dostalo až na plátna kin. Poté, co byly odvyprávěny osudy a více či méně přikrášlené fungování firem jako Google, Facebook či Apple, se dostává na řadu další gigantická značka. Tedy, dříve gigantická. Dnes už byste její produkty na pultech nenašli. Řeč je o společnosti BlackBerry, jejíž vzestup i konec bude od 12. května odhalovat stejnojmenný film.

BlackBerry – Official Trailer ft. Jay Baruchel & Glenn Howerton | HD | IFC Films

Ačkoli značka BlackBerry není “papírově” zcela pohřbena, její aktuální majitel v podobě společnosti Onward Mobility odpískal i zatím poslední pokus o její vzkříšení na těle mobilního telefonu. Tak daleko se hollywoodský snímek v příběhu velmi pravděpodobně nedostane, ale nechybí v něm jiné zásadní okamžiky, které do osudu původní firmy citelně zasáhly.

další BlackBerry mobil nebude

Přímo trailer ukazuje nejen postupné seznámení zakladatelů a vývoj prvních prototypů ikonických mobilů s fyzickou klávesnicí, ale také kritický zlom v podobě představení prvního iPhonu. Tohle bude pro fanoušky chytrých telefonů jistě zajímavá podívaná.

Jak vzpomínáte na značku BlackBerry?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *