Skip to content

Mask of the Lunar Eclipse » Vortex

Společnost Koei Tecmo zveřejnila sedmiminutovou ukázku ze survival hororu Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse a doplnila ji o zajímavý komentář. Producent hry Jutaka Fukaja a Makoto Šibata, který vedl vývoj originál, blíže představují remaster, který vyjde už 9. března na PC, PS4, PS5, Xboxu One, Xboxu Series i Switchi. A vůbec poprvé také oficiálně na Západě.

Autoři zapracovali také na ozvučení, protože zvuk podle nich představuje jeho z hlavních témat hry.

V ukázce se vydáme do opuštěného sanatoria, kde se čas zastavil. Autoři upozorňují na vylepšenou grafiku, která přináší čistější a detailnější obraz. Šibata znovu připomněl, že ho při tvorbě této lokace inspiroval jeho vlastní tajuplný duchařský zážitek. Fukaja zase zmínil, že v jednu chvíli nemohl v původní verzi najít zvonící telefon, ale teď je díky detailní grafice patrný na první pohled. Vylepšení se dočkalo také ovládání a kamera – vše by mělo být příjemnější. Doufejme, že půjde o upgrade i ve srovnání s remasterem Maiden of Black Water, který neměl zrovna komfortní ovládání.

Autoři zapracovali také na ozvučení, protože zvuk podle nich představuje jeho z hlavních témat hry. Poznamenávají, že zvuk a paměť jsou úzce propojené. Speciální péči věnovali vývojáři remasteru rovněž postavám a jejich modelům. Hlavním kostýmem hrdinky jménem Ruka jsou nyní koncertní šaty, protože hraje na piano. Video prezentuje také sbírání předmětů a vylepšování fotoaparátu, který je poznávacím znamením celé série. Studio upozorňuje, že bez upgradů budou souboje mnohem obtížnější, takže nemáme na zkoumání prostředí kašlat.

Setkání s přízraky vypadá díky vylepšené grafice i po letech opět přesvědčivě a patřičně znepokojivě.

Zmíněnou hru na piano uvidíme i v praxi. V původní hře šlo prý o problematickou sekvenci, ale v nové verzi vývojáři přepracovali ovládání, aby byla hra snazší. Hráč si na to podle nich rychleji zvykne. Opět jde o důležitou součást hry, proto na tom týmu záleželo. Ruka si totiž opakovaně vzpomíná na svou minulost právě s pomocí hudby. Vývojáři věří, že to je pocit, který zažila většina lidí. Tady bude takový flashback možná spíš o nervy.

Setkání s přízraky vypadá díky vylepšené grafice i po letech opět přesvědčivě a patřičně znepokojivě. Boj s duchy si v ukázce také užijeme a autoři připomínají, že důležité je s fotkou čekat až do poslední chvíle. Nicméně třeba pohyb hrdinky v akci působí na dnešní dobu opravdu hodně toporně. V tomto sanatoriu měl každý pacient přidělený vlastní pokoj a jejich podoba odpovídá jejich nátuře, zmiňuje tým. Autoři přitom v závěru videa slibují, že si tenhle survival horor užijí ti, kdo ho znají, ale také nováčci. Sluší se připomenout, že originál debutoval na Wii už v roce 2008.

Více podrobností o hře Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse najdete v našem archivu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *