Games

Zahrajte si opravený Duke Nukem Forever z roku 2001 » Vortex

Zahrajte si opravený Duke Nukem Forever z roku 2001 » Vortex

Člověk si pořád nějak nemůže zvyknout na to, že se to opravdu děje. Ještě před lety bych tomu nevěřil. Duke Nukem Forever ale díky iniciativě Restoration Project (a pochopitelně také předchozímu úniku) začíná nabírat kontury, jaké hra měla mít v roce 2001, kdy svět ohromila úchvatným trailerem na E3. První část vylepšené a opravené hry šikovní moddeři a fanoušci vydávají pod názvem First Slice a už je k dispozici. Přináší první kapitolu, devět levelů, jednu tajnou úroveň či bonusovou mapu a další obsah z původního leaku.

Málokdo se ještě před únikem hratelného prototypu odvážil vůbec doufat, že bychom si verzi z roku 2001 mohli někdy zahrát.

Samotní autoři říkají, že tohle je projekt, který příznivci série Duke Nukem nemuseli nikdy spatřit. Správně připomínají, že upoutávka nám vypálila do paměti celé scény i hudbu. A byla tu spousta lidí, kteří byli skutečně zklamaní tím, že jsme tuhle verzi nikdy nedostali a stále jsme se k ní ve vzpomínkách vraceli. Málokdo se ještě před únikem hratelného prototypu odvážil vůbec doufat, že bychom si verzi z roku 2001 mohli někdy zahrát. A teď je tu nejen v původní nedotčené verzi, ale také v této upravené, která chce doplnit to, co chybí, a co nejvíc se přiblížit zamýšlenému efektu, který vývojáři prezentovali na začátku nového milénia.

Komunita Mighty Foot Productions chce, aby se při hraní fanoušci cítili stejně jako při sledování onoho traileru. Moddeři plánují obnovit, opravit a doplnit obsah, ale jen do té míry, aby sice vše běželo na moderních strojích, ale současně to působilo jako hra, která mohla před 20 lety klidně vyjít. Kromě zmíněného začátku singlové kampaně a testovací mapy Las Vegas Boulevard aktuálně verze obsahuje i multiplayer, několik map a skinů, z nichž lze vybírat. K tomu si můžete připočítat editor map a původní neupravené mapy.

Hru stále pohání původní engine, ale Mighty Foot Productions učinili několik změn a vylepšení na poli umělé inteligence nebo renderování. Minimální a doporučené nároky se budou ještě měnit, protože optimalizace není zdaleka u konce. Aktuální verze se také stále potýká s některými neduhy, jako jsou chyby v odrazech nebo náhlé přerušení hudby.

Na tom všem ale budou fanoušci ještě pracovat a postupem času samozřejmě budou přinášet další kapitoly a upravený obsah. Pokud jim tedy do jejich snažení někdo nehodí vidle. Třeba majitel práv, kterým je už pár let společnost Gearbox. Ale doufejme, že se to nestane. Aktuální build má velikost 1,6 GB a najdete ho na Mod DB.

Více podrobností o Duke Nukem Forever z roku 2001 a jeho úniku najdete v našem archivu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *