Skip to content

Vydejte se do Afriky na safari, ale beze zbraně » Vortex

Studio Niente představilo novou hru Seclusa, v níž se vydáme do africké divočiny. Má to být relaxační digitální safari, kde máme hlavně odpočívat a kochat se. Na úpatí hory Kilimandžáro najdeme útulnou chatu, odkud budeme vyrážet na výpravy. Autoři lákají na dynamické počasí, střídání dna a noci i ročních období. Svět okolo nás se průběžně bude měnit, ale můžeme si také zvolit právě takovou situaci, na kterou máme zrovna náladu.

Divoká kočka venku, domácí uvnitř

Pokud jde o aktivity, nečekejte nic vysloveně akčního. Můžeme se jít jen tak projít do přírody. Budeme fotografovat zdejší divokou zvěř. V noci můžeme pozorovat hvězdy a identifikovat jednotlivá souhvězdí. Budeme sbírat kartičky reprezentující jednotlivá zvířata tohoto regionu. Můžeme ale také získávat speciální body a ty pak utratit v místním obchůdku.

Samotná chata nám prý poskytne nejen útočiště, ale rovněž nějaké kratochvíle. Můžeme tu  skládat puzzle, nakrmit kočičku nebo poslouchat klasickou hudbu. Čeká nás i trochu zahradničení, ale nepředstavujte si žádný Farming Simulator. Půjde ale zasadit květiny, zalívat se a kochat se jejich rozpukem.

Ve výsledku toho bude ještě víc, ale podrobnosti si zatím autoři nechávají pro sebe. Nepochybně je vám ale jasné, že jde o nenáročnou odpočinkovou zábavu, která před hráče nemá klást žádnou výzvu v pravém slova smyslu, ale umožnit mu naopak vypnout. Mohli byste namítnout, že to už člověk má raději vyrazit do skutečné přírody, ale an druhé straně, do Afriky se také člověk nevydá každý víkend.

Seclusa míří na PC a na Steamu by měla vyjít už začátkem příštího roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *