Skip to content

Unikly údajné artworky z nového Silent Hillu » Vortex

Pokud stále doufáte, že se v blízké budoucnosti vrátí série Silent Hill, máme pro vás poměrně výživnou porci naděje. Přichází od známého insidera Dusk Golema, vystupujícího též pod přezdívkou AestheticGamer, který na svém Twitteru sdílel čtveřici dosud neviděných artworků. Podle jeho zdrojů prý pochází z jednoho z několika momentálně rozpracovaných projektů spadajících pod tuto značku a dle svých vyjádření na portále Resetera má k dispozici mnohem víc materiálů, včetně videí. Vše prý pochází od relativně nového zdroje, který je s Dusk Golemem ve spojení teprve krátce, ale stačil insiderovi poskytnout už řadu důkazů a potvrzení, že o pravosti údajně nemusíme vůbec pochybovat. Obrázky, které unikly dnes, mají pocházet z roku 2020, takže projekt už může v těchto dnech vypadat jinak, přesto působí věrohodně, a to nejen díky podpisu výtvarníka Masahira Ity, který stál u zrodu Silent Hillu, ale také díky zásahu Konami, která přinutila Dusk Golema obrázky z Twitteru odstranit.

Pokud bychom se měli zabývat pouze obrázky, můžete na nich spatřit tvář některé z postav, místnost plnou harampádí, a pak dvojici snímků s chodbou polepenou lepicími poznámkami a postavou v pozadí. S přihlédnutím k jejímu vzhledu jí začal internet přezdívat „Cherry blossom girl“ s odkazem na vlasy připomínající rozkvetlou třeseň, což ale v tuto chvíli nepřináší žádnou další indicii. Co je ovšem podstatné, pod jedním z těchto obrázků je podepsán v úvodu zmíněný Masahiro Ito, který je designérem ikonických monster v Silent Hillu, včetně Pyramid Heade, kolem kterého se nedávno strhla vášnivá debata. Výtvarník zalitoval, že kdy toto monstrum stvořil, protože se z něj navzdory jeho představě stal jakýsi symbol, ačkoliv byl zamýšlen pouze jako nemesis halvního hrdiny druhého dílu Jamese Sunderlanda. Itovi pak nedávalo smysl přenášet Pyramid Heada i do dalších dílů, a aby se vyhnul spekulacím, pro jistotu otevřeně uvedl, že využívání ikonického monstra nekritizuje proto, že například nedostává žádný podíl z prodejů stylizovaných reklamních předmětů.

Zpátky ale k úniku a informacím Dusk Golema. Na obrázcích je také spoustu rozmazaných nápisů s tím, že jeden fanoušci identifikovali jako citaci z filmu Život Briana – Není žádný mesiáš, je to zlobivý kluk, což by mohlo potenciálně znamenat, že se hra odehrává ve Velké Británii. Jak už jsme ale uvedli výše, informací má mít insider hodně a otevřeně mluví o tom, že nechce prozrazovat víc, než je nezbytné a že materiály nepochází jen z jediné hry. Na dotaz, zda na této pracují japonští vývojáři, nebo Poláci z Bloober Teamu, odpověděl trochu vyhýbavě a připustil, že je to „společný projekt více než jednoho studia“. Potvrdi nicméně, že Itův podpis pod jedním z artworků není náhoda a výtvarník se na hře stoprocentně podílí, což mají dokazovat i některé další nezveřejněné artworky. Pokud se ptáte, proč Dusk Golem nepošle do světa úplně vše, odpovědí je snaha nevyzradit o hře příliš a nezkazit tak práci vývojářům. S přihlédnutím k tomu, jak dlouho se insider na scéně pohybuje a jaké informace v minulosti přinášel, není jeho postoj nikterak překvapivý a jistá dávka kolegiality z něj i nadále dělá věrohodný zdroj zákulisních informací. „Budu tak transparentní, jak jen to půjde, aniž bych zároveň pošlapal některé z nejvíce zábavných věcí, o kterých si myslím, že by neměly být zveřejněny,“ zní stanovisko insidera, který prý už má podle svých slov celou hru v podstatě vyzrazenou.

Z dalších zajímavostí pak Dusk Golem zmínil esemesky, tedy mechanismus, na základě kterého by měly hráči chodit zprávy, skrze které má docházet k nějaké interakci. Není to ostatně poprvé, kdy se ve spojitosti se Silent Hillem o něčem takovém mluví – první tento prvek zmínila tvůrkyně obsahu a nyní scenáristka v Sony Santa Monica Alanah Pearce, která na zprávy poukazovala v souvislosti se zrušenou hrou Silent Hills. Právě z tohoto projektu si tak může aktuální hra přebírat některé z mechanismů, byť na tomto místě není Dusk Golem nijak konkrétní a esemesky zmiňuje v souvislosti s dvěma v tuto chvíli patrně nic neříkajícími jmény Anita a Maya. Způsob, kterým insider přesvědčuje ostatní, že má skutečné informace, je nicméně značně silný a nezdá se příliš pravděpodobné, že by si všechno „jen tak“ vymyslel. Přesto i Dusk Golem připouští, že si nemůže být ničím jistý bez jakýchkoliv pochyb a jedinou obavu, kterou údajně má, je zkrátka možnost, že byl projekt v mezičase zrušen. Abychom ale nekončili na negativní vlně, můžeme se ještě vrátit k Itovi a jeho tweetům, v nichž vývoj nového projektu naznačoval a předloni dokonce uvedl, že by si opravdu přál, aby zrovna tahle hra nebyla zrušena jako některé před tím. V roce 2021 pak na Twitteru potvrzoval, že na projektu stále pracuje a my můžeme pouze doufat, že se na tom nic nezměnilo.

Protože ať už vzniká jedna hra, nebo jich je víc, ať už na ní pracuje samo Konami, Kodžima nebo Bloober Team, série Silent Hill by si svůj návrat jednoznačně zasloužila, zvlášť když po náznaku ve formě P.T. letos uběhne osm let a od posledního „českého“ Downpouru rovných deset. Jediné, co prý hráči zatím podle Dusk Golema neuhodli ani vzdáleně, je příběh či zasazení hry. Ve tweetu zveřejněném před několika minutami uvedl, že všechno čte, ale hráči se ještě ani nepřiblížili, tak uvidíme…

Co říká japonský text na jednom z obrázků

Jeden z obrázků obsahuje také verzi s japonským textem, který zatím nepřeložil žádný z mluvčí, strojový překlad ale působí také zajímavě a má jít o text dopisu zaslaného 24. července 2020 paní Christině Neumann. „Úřady opakovaně požádaly o vaše vyjádření, ale protože jste nereagovala, považujeme to za neochotu na vaší straně problém řešit,“ zní část dopisu, který se má týkat ochrany dětí kvůli porušení konkrétního paragrafu občanského zákoníku. „Pokud máte námitky, prosím, požádejte úřady a obratem odpovězte na tento dopis. V případě, že nebudete spolupracovat, budeme to považovat za zřeknutí se péče o dítě a v souladu se zákony uplatníme dočasná řešení. Proti tomuto postupu se nelze odvolat,“ končí dopis. Bude tedy tématem hry ztráta dítěte a výčitky, že k tomu muselo dojít?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *