Skip to content

TikTok má veľké plány. Chce konkurovať Spotify

TikTok za 5 rokov od svojho vzniku úplne ovládol svet sociálnych sietí a jej koncept krátkych videoklipov kopíruje väčšina konkurencie.  Podľa portálu TheVerge sa obľúbená sociálna sieť teraz chystá na tvorbu svojej vlastnej streamovacej hudobnej platformy, ktorou by mohla konkurovať aj populárnej službe Spotify.

TikTok Music by mohol odlákať Spotify mladých používateľov

Toto tvrdenie je opiera o nový patent, ktorý podala čínska spoločnosť ByteDance. práve tá je vlastníkom sociálnej siete TikTok. V patente sa síce až tak  veľa informácií nepíše, ale samotný názov TikTok Music hovorí asi za všetko. V popise je ešte napísané, že ide o mobilnú a desktopovú aplikáciu, ktorá používateľom umožní pesničky kupovať, prehrávať, sťahovať, zdieľať alebo komentovať

Samozrejme ide zatiaľ len o patent a čínska spoločnosť sa k nemu oficiálne nevyjadrila. Určite však ByteDance s nejakou alternatívou služby Spotify koketuje. Ak by sa však patent pretavil v realitu, tak by to mohol byť pre Spotify vážny konkurent. TikTok má medzi mladými ľuďmi obrovskú popularitu a poľahky by veľa z nich mohol prinútiť k prechodu na vlastnú platformu TikTok Music.

O vlastnú používateľskú základňu pri uvedení hudobnej streamovacej platformy sa mohli v minulosti oprieť aj iné spoločnosti. Spoločnosť Apple sa napríklad mohla pri svojej platforme Apple Music oprieť o používateľov smartfónov Apple iPhone, ktoré ju majú predinštalovanú. Ďalším príkladom sú spoločnosti Google a Amazon s ich službami YouTube Music a Amazon Music.

Náš tip

Pixel 7 Ultra a skladací model? Google niečo chystá

Leave a Reply

Your email address will not be published.