Skip to content

Samsung vylepší dvě funkce v Galaxy Watch. Oceníte je?

Samsung vylepší dvě funkce v Galaxy Watch. Oceníte je?
  • Samsung před rokem představil systém One UI Watch 4.1 s VO2 Max a sledováním potu
  • Tyto hodnoty budou ještě přesnější díky spolupráci s MiPR a ESSI
  • V tuto chvíli však není jasné, zda se změna dotkne starších hodinek Galaxy Watch

Aktualizace One UI 4.1 přinesla dvě užitečné funkce pro sportovce – měření VO2 Max a také sledování ztráty potu. Už nějakou dobu však jihokorejská firma spolupracuje s institucemi University of Michigan Exercise (MiPR) a Sport Science Initiative (ESSI) na jejich zpřesnění.

Výzkumníci ze MiPR a ESSI ve spolupráci se Samsungem provedli několik testování, jak v interiéru na běžeckém pásu, tak venku v rozsahu od 2,5 km do 20 km. Používali kardiopulmonální zátěžové testování (CPET) a sledovali změny hmotnosti u účastníků.

Systém sledování ztráty potu v hodinkách Galaxy Watch odhaduje množství vody, kterou jste při běhu ztratili. Na základě těchto dat hodinky doporučují množství vody, kterou byste měli vypít pro rychlou a efektivní rehydrataci. VO2 Max je ukazatel, který odhaduje maximální množství kyslíku, které vaše tělo může využít během intenzivního tréninku. Tento údaj je klíčový pro každého, kdo se závodně věnuje běhu nebo jinému náročnému sportu. A právě sledování obou metrik by se mělo zlepšit.

Samsung v tuto chvíli bohužel nesdělil, zda se přesnější měření dostane do aktuálních modelů, nebo zda si jej schová pro ty nové.

Jak často sportujete s hodinkami Galaxy Watch?

Zdroj: GSMArena, SamMobile, Samsung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *