Games

Air Bank oznámila super novinky nejen v rámci aplikace

Česká Air Bank hned na úvod roku 2023 seznámila své klienty s některými novinkami, kterých by se měli nejpozději v následujících dvanácti měsících dočkat. Najdeme mezi nimi šikovné vychytávky související s aplikací či online bankovnictvím i obecné změny ve fungování účtů. Z klasických finančních podmínek jde například o rozšířené účty pro podnikatele, možnost rozložit vydanou částku na třetiny nebo vstřícnější pravidla u hypoték. Po technické stránce jsou ale zajímavější jiné novinky.

Air Bank například plánuje zavést tzv. platby na kontakt. “Díky nim už nebudete muset loudit číslo účtu nebo žádat o QR kód, když svému kamarádovi nebo kolegyni budete chtít za něco zaplatit. Pro zaplacení vám bude stačit znalost jejich telefonního čísla,” láká banka na funkci, jejíž termín spuštění vzniká spoluprací více stran a nemá tedy zatím přesné datum zavedení. Pro využití bude potřeba, aby byl příjemce a jeho telefonní číslo registrován u ČNB.

Air Bank novinky 2023 aplikace bankovnictví služby

I další novinka se týká placení a zároveň v ní je potenciál ulevit přírodě. V roce 2023 zavede Air Bank virtuální karty. “To znamená, že si budete moci nechat vystavit kartu čistě digitálně. Z vašich ohlasů totiž víme, že spousta z vás už samotný plast ani nepotřebuje. Platíte a vybíráte mobilem nebo hodinkami, případně si údaje z karty zobrazujete v apce, když potřebujete nakoupit na internetu,” popisuje banka.

Která novinka vás zaujala nejvíce?

Zdroj: Air Bank

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *