Skip to content

Remake Dead Space se připomíná launch trailerem » Vortex

Dva týdny zbývají do vydání jednoho z nejočekávanějších titulů letošního roku, jímž je remake Dead Space. Ten dorazí již 27. ledna na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S, a proto vývojáři z EA Motive po řadě vývojářských deníčků a informací o hře i jejích změnách představili i launch trailer, jež nese výmluvný název „Humanity Ends Here“. V něm nechybí nastínění příběhu pro ty, kteří s ním dosud nebyli obeznámeni, ale ani vydatná ochutnávka tísnivé atmosféry. Fanoušci a hráči znalí původní hry z roku 2008 navíc mohou poznat i některé scény, které jim určitě budou připadat povědomé.

Nad rámec toho jsme se dozvěděli i pár nových informací, které zazněly v rozhovoru s realizačním ředitelem Joelem MacMillanem pro magazín Inverse. Opět došlo na potvrzení toho, že je hra věrná originálu, ale přichází s řadou vylepšení. Jedním takovým má být i mapa, která bude nově ve 2D namísto ve 3D. Podle Macmillana byla původní mapa často frustrující a málo přehledná, proto se ji rozhodli upravit a zjednodušit, aby byla čitelnější. U jiných částí hry nicméně nemá jít o zjednodušování, jelikož „více je více“. Zásluhu na tom má samozřejmě technologický pokrok, díky čemuž má být likvidování nepřátel realističtější a názornější. Nestačí jen střela nebo úder, je potřeba se dostat skutečně až ke kosti.

MacMillan také zmínil inspiraci, jimiž byl film Gravitace pro navrhování Ishimury nebo remake Mouchy z roku 1986 díky skloubení hororu a psychologického thrilleru. Ani remake Dead Space by jako původní hra neměl nikam zvlášť spěchat, jelikož je podle MacMillana nutné hráče nejprve uvést do světa a nehnat se hned k jumpscarům a zběsilé akci. Rovněž se zamyslel nad možností hru pozastavit, která hráčům dává jistý pocit bezpečí, ale jeho odstranění by ještě umocnilo děsivost celé hry. Nicméně i když možnost pauzy ve hře zůstane, nepochybně i tak půjde o děsivý zážitek.

John Carpenter na filmu nepracuje

U Dead Space ještě zůstaneme, ale přesuneme se o kousek vedle, k filmu. Režisér John Carpenter je velkým fanoušek série už v minulosti projevil zájem o práci na filmu z vesmíru Dead Space, ale nic takového dodnes oznámeno nebylo, i když se o filmové adaptaci stále mluví. Potenciální Carpenterův snímek se samozřejmě stal terčem mnoha spekulací, v rozhovoru pro Variety však sám Carpenter vysvětlil své předchozí vyjádření o tom, že by film rád natočil. Dle svých vlastních slov nemůže uvěřit tomu, jak se fáma rozšířila, a upřesnil, že se na žádném takovém projektu nepodílí a osobně si myslí, že už u něj působí jiný režisér. Nic to však nemění na tom, že i on se na remake Dead Space těší.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *