Skip to content

Popularita smart príslušenstva narastá, a to najmä v Číne

Popularita smart príslušenstva narastá, a to najmä v Číne

Na čínskom trhu v druhom kvartáli roka 2023 narástol počet používateľov, ktorí si zakúpili rôzne druhy príslušenstva. Najväčšie obsadenie v predajoch zaznamenali spoločnosti, ako Huawei, Xiaomi a americký Apple. Bližšie informácie poskytol portál Gizmochina.

Vývoj predaja príslušenstva na čínskom trhu

Najväčším prekvapením boli smart náramky, ktoré zaznamenali viac ako 20 % nárast v predajoch. Vysoké čísla pravdepodobne spôsobila ich nízka cena a množstvo funkcií, ktoré výrobcovia každoročne pridávajú do nových modelov. Veľmi populárnymi produktami na čínskom trhu boli v posledných mesiacoch bezdrôtové slúchadlá s 19,5 % nárastom v predajoch. Podľa zistených informácií bolo na trhu predaných vyše 15 miliónov kusov slúchadiel od rôznych výrobcov.

Samsung Galaxy Watch5 Pro

V segmente smart hodiniek počas druhého kvartálu roka 2023 dominovali najmä modely určené pre deti. Za toto obdobie bolo predaných približne 4,65 miliónov kusov určených pre dospelých s 11,5 % nárastom v porovnaní s predošlým rokom. Detské modely zaznamenali 12,5 % nárast s počtom predaných kusov, ktorý sa pohyboval na hranici 4,7 miliónov.

Aj vďaka týmto štatistikám sa možno technologickí giganti v budúcnosti viac zamerajú na mladších používateľov, ktorých záujem stále rastie. Vývoj a predaj produktov na čínskom trhu môže kvôli jeho veľkosti čiastočne ovplyvniť aj stratégie veľkých spoločností, ktoré zatiaľ neponúkajú žiadne príslušenstvo pre deti.

Náš tip

Motorola predstavuje tri nové smartfóny. Zaujmú parametrami aj cenou

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *