Skip to content

Microsoft vydal Outlook Lite pre slabšie smartfóny

Náročnosť Android aplikácií na hardvér sa každým rokom zvyšuje, čo môže byť problém hlavne pre staršie alebo lacné smartfóny. Uvedomujú si to aj ich tvorcovia a často preto vydávajú ich odľahčené (Lite) verzie. Najnovším prípadom je podľa portálu TechCrunch Microsoft, ktorý prináša pre takéto zariadenia aplikáciu Outlook Lite.

Odľahčený Outlook Lite sa hodí aj v oblastiach so slabším internetovým pripojením

Outlook je jedným z najpokročilejších emailových klientov pre Android. Umožní nielen spravovanie vašich emailových správ na prakticky akomkoľvek emailovom účte (vrátane Gmailu), ale aj agendy v rámci kalendára vo vašom Microsoft účte. Rovnakú funkcionalitu by mala ponúknuť aj jeho odľahčená verzia Outlook Lite.

Outlook Lite | Zdroj: TechCrunch.com

Nová aplikácia má veľkosť iba 5 MB, čo je razantne menej než pôvodná aplikácia, ktorá má veľkosť až 80 MB. Samozrejme Ide o veľkosť inštalačného súboru, ktorý sa nachádza v obchode Google Play.. Podľa Microsoftu sa dá aplikácia spustiť aj na Android zariadeniach, ktoré majú menej ako 1 GB RAM. Možno ešte lepšou správou je, že by mala aplikácia bezproblémovo fungovať aj pri pomalšom 3G a 2G pripojení.

Aplikácia tak bude určená nielen pre menej výkonné telefóny s Androidom, ale bude výhodná aj pre výkonnejšie smartfóny v oblastiach s horším pripojení k internetu.  Momentálne je aplikácia  dostupná v krajinách: Argentína, Brazília, Čile, Kolumbia, Ekvádor, India, Mexiko, Peru, Saudská Arábia, Južná Afrika, Taiwan, Thajsko, Turecko a Venezuela.  Microsoft však potvrdil, že tento zoznam krajín sa  postupne rozšíri.


Náš tip

Samsung Galaxy S22 Ultra alebo vivo X80 Pro? Porovnanie nočných fotografií | VYHODNOTENIE

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.