Skip to content

Lidl má ve slevě parádní stropní Zigbee svítidlo s RGB

E-shop Lidl nabízí ve svém portfoliu produkty značky Livarno, která se specializuje mimo jiné také na chytré osvětlení pro domácnosti. Novým přírůstkem je LIVARNO Smart Home Stropní LED svítidlo, které zaujme minimalistickým vzhledem a sympatickou cenou.

LIVARNO home Zigbee 3.0 Smart Home Stropní LED svítidlo má čtvercový tvar a funguje skrz technologii Zigbee. To znamená, že k jejímu fungování budete potřebovat bránu (gateway), která se prodává samostatně za dalších 649 Kč. Pomocí ní funguje většina jiných zařízení z Lidlu, takže pokud plánujete postupně dokupovat další doplňky k chytré domácnosti, určitě se vám tato investice vyplatí.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců. Potěší rovněž fakt, že lze Lidl zařízení ovládat skrz Google Asistenta či Google Home.

Kromě jasu si můžete nastavit také barvu, jelikož se jedná o RGB světlo. Vybrat si můžete z až 16 milionů barev a samozřejmě můžete zvlášť ovládat také teplotu světla (2000 – 6500 K), pokud byste chtěli zůstat u tradičních odstínů. V případě že u sebe nebudete mít telefon můžete svítidlo ovládat také skrz dálkové ovládání.  Rozměry činí 119,5 x 29,5 cm a v současné době jej na e-shopu Lidl seženete za 1 199 Kč, přestože standardně za něj prodejce žádá 1 699 Kč.

Jaký máte názor na chytré produkty z Lidlu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *