Skip to content

Kvůli zavření studia Onoma skončí Deus Ex Go » Vortex

Kvůli zavření studia Onoma skončí Deus Ex Go » Vortex

Na začátku října přejmenovala společnost Embracer Group studio Square Enix Montréal, které získala v průběhu roku spolu s Eidosem a Crystal Dynamics. Nová identita studia Onoma byla velkolepě představena a hráči se mohli začít těšit na první projekt, který bude vznikat pod hlavičkou nového majitele. Místo toho ale přišla ledová sprcha v podobě zprávy o necelý měsíc později – Embracer se rozhodl studio Onoma zavřít, k čemuž s definitivní platností dojde zítra 24. listopadu. Spolu s ukončením vlastního působení studia ale vezmou za své také některé tituly, včetně oblíbeného taktického titulu Deus Ex Go z roku 2016.

Informaci přinesli vývojáři v noci z úterý na středu a Deus Ex Go není jediným titulem, který od 4. ledna příštího roku přestane fungovat. Stopku vystaví Embracer také mobilním hrám Arena Battle Champions, Invaders: Hidden Heroes a teprve loni vydané hře Hitman Sniper: The Shadows. Jak vývojáři upozornili, skutečně se jedná o ukončení samotného fungování her s tím, že tituly budou již 1. prosince odebrány z Google Play a App Storu. Už v noci pak přestaly fungovat veškeré finanční transakce a vývojáři vyzvali hráče, aby do 4. ledna 2023 využili veškerou nashromážděnou herní i prémiovou měnu. „Jménem vývojářského týmu bychom vám chtěli poděkovat, že jste hráli naše hry,“ končí pak velmi strohé a emocí zbavené prohlášení ze sociálních sítí.

Žádné bližší informace vývojáři neposkytují, můžeme se však domnívat, že nad rámec zmíněných titulů žádná z dalších her končit nebude. Jde především o tituly Lara Croft Go a Hitman Go, které by měly fungovat i po 4. lednu 2023, patrně z důvodu existence jejich PC verze. V tomto ohledu měl neméně povedený Deus Ex smůlu, i když se nějakou chvíli prodával na Windows Storu, ale i odsud zmizel. Ztráta těchto titulů, zvlášť když je mezi nimi několikrát zmiňovaný a velmi povedený spin-off série Deus Ex, je velmi nepříjemná i z pohledu uchování her jako takových. A vlastně bychom se v tomto případě příliš nedivili, kdyby případný tlak ze strany hráčů přiměl Embracer k přehodnocení této situace. Na jakékoliv úvahy je ale v tuto chvíli příliš brzy, takže – pro jistotu – sbohem Adame Jensene, zahráls‘ to dobře.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *