Skip to content

Google dál šije do Apple kvůli iMessage a RCS. Zazněl Drake

Společnost Google pokračuje ve veřejné kritice konkurenční firmy Apple kvůli nastavení komunikační aplikace iMessage. Ze stavu, kdy zprávy odeslané mezi zařízeními se systémem iOS a Android mají v této aplikaci jinou barvu (zelenou namísto klasické modré) a chodí podřadně jako běžné SMS, si utahuje nový příspěvek na oficiálním Twitter účtu Androida. V krátkém videu s titulky byla přitom využita nová skladba zpěváka Drakea s příhodným názvem “Texts Go Green”.

Google si naposledy do praktik firmy Apple a její aplikace iMessage rýpl na své konferenci I/O. Letos v lednu dokonce zazněly obavy, že barvy odlišující zprávy z iPhonu či Androidu mohou škodit psychice dětí a být původcem šikany. Google se dlouhodobě snaží konkurenční společnost přimět k používání formátu RCS.

“Kéž by to nějaký super talentovaný tým inženýrů ve společnosti Apple opravil. Protože tenhle problém může vyřešit jen Apple. Vlastně jen musí přijmout RCS. I díky tomu by bylo posílání SMS bezpečnější,” zní část popíchnutí na Twitteru.

Jak vnímáte aktuální fungování apky? iMessage?

Zdroj: aauthority

Leave a Reply

Your email address will not be published.