Skip to content

Elektronika jako nástroj proti vedru

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z obchodů na čínském tržišti AliExpress. Dnešní vydání bude nejen tematické, ale také příhodné s ohledem na aktuální počasí za okny. Rozhodli jsme se do tipů zařadit produkty, s jejich přispěním je možné efektivněji odolávat vysokým letním teplotám. Ve výběru se přitom nachází samá elektronika.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Ventilátor Xiaomi Mijia Mi Smart Standing Fan 2 Lite

Evropská odlehčená verze ventilátoru druhé generace Mijia Mi Smart Standing Fan od oblíbené značky Xiaomi. Prodává se také v ČR, ale za o něco vyšší cenu. Přes klasické ovládání nabídne tři výkonnostní režimy a prostřednictvím aplikace umí nabídnout několik pokročilých funkcí.

Cena: 1 220 Kč

Chladicí kostka s vodní nádrží

Pokud nechcete místností pouze prohánět stejný vzduch a máte v plánu s vedrem bojovat i aktivním chlazením, mohla by vás zaujmout tato “kostka”. Kromě ventilátoru má také vodní zásobník a jako bonus může barevně svítit jako lampička. Od kupujících má velmi dobré hodnocení.

Cena: 960 Kč

Tuya Wi-Fi Smart termostat

Sám o sobě chladit nebo ohřívat vzduch či vodu neumí, ale může být u vás doma či v kanceláři chytrým mozkem pro ostatní zařízení, která se o to postarají. Díky podpoře Tuya je snadno ovladatelný z mobilního telefonu.

Cena: 790 Kč

Dvojice ventilátorů na krk

Když je vám nesnesitelné horko venku, možností pro osvěžení máte rázem o dost méně než někde v místnosti. Pokud chcete i v tomto případě využít elektroniku, mrkněte na tento “náhrdelník” se dvěma větráčky.

Cena: 320 Kč

Chladící potah na křeslo či autosedačku

Fouká vám příjemný vzduch na obličej, ruce, nohy… ale záda máte stále nepříjemně propocená? Ať už sedíte v autě nebo na kancelářské židli, můžete je zkusit dovybavit tímto potahem s aktivním chlazením.


Google Play aplikace a hry zdarma: Poznámky i balíčky ikon

Články

Jakub Kárník

Jakub Kárníkčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.