Skip to content

Do Evropy míří první Android mobil s funkcí Dynamic Island

Už si přesně nevzpomínáme, s čím a kdy to bylo naposledy, ale společnost Apple a její telefony iPhone mají oficiálně na kontě další prvek, který je natolik užitečný a inspirativní, že se jej rozhodli implementovat globální výrobci Android mobilů. První z nich brzy zamíří do Evropy. Na jedné straně je řeč o vychytávce jménem Dynamic Island, na té druhé pak o přístroji Realme C55 a jeho variace Mini Capsule. Tento mobil se začal prodávat před několika dny v Indonésii a jak prozradil CEO evropské divize Realme Francis Wong, dočkáme se i na našem kontinentu.

Prvek, který zpřístupňuje v rozšířené a pohyblivé oblasti kolem předního fotoaparátu notifikace a další informace, zaujal hned při představení nových iPhonů. Nedlouho poté se objevil na Google Play v podobě aplikace. Realme je nyní první Android značka, která má jeho variaci v telefonu hned z výroby. Model Realme C55 a jeho Mini Capsule ukrývají uprostřed této oblasti “průstřel” s předním foťákem.

realme C55 NFC | 64MP Champion Camera, 256GB Champion Memory

V doposud zveřejněných animacích nový telefon využívá prostor k zobrazování informací o nabíjení SuperVOOC a stavu baterie. Výrobce ale doplňuje, že Mini Capsule bude ukazovat například i počet kroků nebo spotřebu dat. Realme C55 je jinak telefon střední třídy s 6,72″ FHD+ 90Hz displejem, procesorem MediaTek Helio G88, hlavním 64MPx foťákem, paměťovou kombinací 8/256 GB, 5 000mAh baterií či 66W nabíjením.

Co říkáte na prvek Dynamic Island?

Zdroj: 9to5, GSMA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *