Skip to content

dává vám takové zařízení smysl?

Logitech dnes oficiálně představil dlouho diskutovanou cloudovou konzoli, na které spolupracoval s čínským herním gigantem Tencent. Logitech G Cloud na první pohled připomíná handheld konzole jako Nintendo Switch Lite či Steam Deck, oproti nim však nabízí poměrně nízký výkon a – jak název napovídá – zaměření na cloudové hraní.

Hardwarem neoslní

Co se zmíněného výkonu týče, ten zajišťuje již poměrně obstarožní Qualcomm Snapdragon 720G velmi dobře známý například z 2,5 roku starých smartphonů Redmi Note 9S a 9 Pro od Xiaomi. Ovace nevyvolá ani informace o 4 GB operační paměti a 64GB úložišti – naštěstí rozšířitelném o microSD karty. Celé zařízení pak běží na Androidu 11 s vlastní uživatelskou nadstavbou a přístupem ke Google službám. Vedle cloudových her si tak můžete zahrát také hry pro Android dostupné na Google Play. Zde však vzhledem ke zmíněnému slabšímu výkonu počítejte u náročnějších titulů spíše s nízkým grafickým nastavením.

Pro cloudové hraní pak slouží duální Wi-Fi 802.11ac, ale na konektivitu skrze mobilní data se zapomnělo. Ostatně díky použitému čipsetu byste stejně nemohli počítat ani s podporou 5G. Použitý 7″ displej pak využívá IPS technologii a FullHD rozlišení. Vzhledem k zaměření zařízení na hry pak dává smysl jeho poměr stran 16:9, škoda je ale pouze 60Hz obnovovací frekvence. O hlasitý přednes zvuku se zde starají dva reproduktory a pro komunikaci jsou nachystány 2 mikrofony s funkcí redukce ozvěny. Použitá baterie nabídne kapacitu 23,1 Wh a dle výrobce díky ní můžete na handheldu Logitech G Cloud hrát až 12 hodin.

Deep Dive CLOUD Gaming Handheld | There’s Levels To Play | Logitech G

Deep Dive CLOUD Gaming Handheld | There's Levels To Play | Logitech G

Kde máme od Logitechu velká očekávání je kvalita ovládacích prvků. Ty na první pohled sednou zejména hráčům zvyklých na Xbox ovladače. Ostatně právě s Microsoftem a také Nvidií Logitech při vývoji spolupracoval. Služby Xbox Cloud Gaming a Nvidia GeForce Now by tak na tomto handheldu měly fungovat naprosto bez potíží. Zrovna tak se zařízení chlubí ověřenou kompatibilitou se službou Steam Link. Na druhou stranu, například o Stadii od Googlu či jiných cloudových herních platformách se Logitech nezmiňuje. Samozřejmostí je pak možnost mapování jednotlivých tlačítek, třeba pro případ že si daná hra nebude s ovladačem rozumět.


Assassin’s Creed

Konečně pořádné Assassin’s Creed pro mobily? Těšte se na otevřený svět a parádní grafiku

Zprávičky

Vašek Švec

Vašek Švecčtení: 2 minuty (
uložit na později

)čtení: 2 min.

uloženo


uložit na později

2 min.