Games

Bude Apple TV dostupná na Androidoch? Podľa všetkého áno

Bude Apple TV dostupná na Androidoch? Podľa všetkého áno

Nevýhodou streamovacej služby Apple TV sú oproti konkurencii limitované platformy. Na rozdiel od tých je dostupná len na zariadeniach Apple. Možnosť pozrieť si filmy a seriály na smartfónoch s Androidom existuje, je ale mierne obmedzená a nepohodlná. Tento problém by podľa mnohých zdrojov mohol byť v blízkej dobe vyriešený. Apple TV by totiž mala byť po novom dostupná aj na Androidoch. Informuje o tom Android Police.

Apple postupne vypĺňa medzery v boji s konkurenciou

Podobne ako iné produkty od tejto spoločnosti, Apple TV na Slovensku a celkovo v Európe zvádza ťažký boj. V USA sa im darí samozrejme oveľa viac, hlavne kvôli prevahe ich zariadení. Služba sa totiž nedá perfektne vychutnať na Androidoch. Dlho bola nepoužiteľná na väčšine televízorov v našom regióne, to už ale firma minulý rok vyriešila vydaním aplikácie pre TV, ktorá umožňuje streamovaciu službu spustiť.

Apple TV cez Chrome | Zdroj: Apple TV

Dnes si Apple TV viete pozrieť napr. cez webový prehliadač Chrome. Tento spôsob ale neponúka možnosť synchronizácie s inými zariadeniami, rovnako chýba aj sťahovanie a sledovanie offline. Je dôležité spomenúť, že táto informácia ešte nebola oficiálne potvrdená. Pochádza však zo zdrojov, ktoré sa v minulosti preukázali ako vierohodné. Všetko naznačuje tomu, že Apple už novinku interne testuje. Pravdepodobne by bola vo forme aplikácie. Kedy a či vôbec vyjde na Google Play, ešte nevieme.

Údajne má pre nás Apple aj iné novinky

Pre Androidy by sa okrem Apple TV mala prispôsobiť aj iná aplikácia. Služba na počúvanie hudby, Apple Music, je od roku 2015 dostupná aj na zariadeniach bez iOS. Nedávno dokonca dostala aj značnú aktualizáciu, vo forme nových widgetov. Rovnaký zdroj ako pri streamovacej službe tvrdí, že aj táto aplikácia dostane značný update, uľahčujúci fungovanie na Androide.

Náš tip

Netflix v roku 2022 zrušil niekoľko desiatok seriálov. Toto je ich kompletný zoznam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *