Skip to content

Autoři Desperados 3 a Shadow Tactics ukázali novou hru » Vortex

Mnichovské studio Mimimi Games známe jako vývojáře strategií Shadow Tactics: Blades of the Shogun s DLC Aiko’s Choice a také třetích Desperados III. Už v roce 2020 se pustili do vývoje nové hry s označením „Süßkartoffel“, která se neměla hratelností příliš vzdalovat dosavadním úspěšným titulům. A oznámení hry Shadow Gambit: The Cursed Crew, kterou studio to jasně dokazuje – opět jde o stealth strategií, ovšem vývojáři slibují, že hru povýší magií, nadpřirozenou tématikou a s tím souvisejícími mechanismy a dalšími zajímavými funkcemi. V každém případě přišel čas se přesunout z Divokého západu a feudálního Japonska na otevřené moře.

Jak už však napovídá samotný název hry, naše posádka nebude úplně tou nejlepší pod sluncem. Na této lodi duchů totiž nikdo jiný duši nemá, pouze pirátka Afia, ale bude potřeba se na svou prokletou pirátskou posádku spolehnout, brázdit s ní širá moře a vrhat se do dobrodružství a nebezpečenství. Vaším cílem je ztracený poklad legendárního kapitána Mordechaje, za nímž se však honí i další a mezi nepřáteli nalezneme i děsivé inkvizitory, kteří samozřejmě nevidí podobné piráty zrovna rádi. Vývojáři nicméně nezůstali jen u filmečku, jímž hru představili, ale rovnou zveřejnili i další trailer, v němž vedle postav, zasazení a příběhu rovnou ukázali i gameplay, který není na rozdíl od předchozích her limitován „realističností“ a využívá fantasy prvků, které jej ozvláštňují, a z rychlého ukládání a načítání hry dělá herní mechaniku a důležitou součást hratelnosti.

Afia má na své plavbě kolem sebe k dispozici osm společníků, přičemž každý z nich je hratelnou postavou a ovládá určité schopnosti a dovednosti, navíc i těmi nadpřirozenými, o které tu jde především. Mají však i své osobní příběhy, minulost a nabízejí samozřejmě i úkoly, ale svou posádku je nutné pečlivě zvážit. Souboje nebudou probíhat pouze na moři prostřednictvím bitev, ale i na souši, kde se bude možné takticky a nenápadně infiltrovat do pevností inkvizice pomocí vychytralého a pečlivého postupu, či naopak experimentování. To je možné i díky vaší lodi The Red Marley a manipulaci s časem, který lze během postupu pozastavovat a některé okamžiky i vracet. Vývojáři slibují, že se to projeví nejen v hratelnosti, ale i v příběhu. Ztracený Karibik je plný krásných i zdevastovaných ostrovů, nebezpečných i trochu bezpečných ostrovů, pustých i obydlených, které stojí za to navštívit. A prozkoumat.

Zatímco Shadow Tactis vydávalo Daedalic Entertainment a Desperados 3 vlastník série THQ Nordic, Shadow Gambit: The Cursed Crew je prvním titulem, který si studio Mimimi Games vydává samo, jak už jsme se dozvěděli při prvním náznaku hry na konci roku 2020. Hra vyjde ještě letos na PC prostřednictvím Steamu a Epicu, na Xbox Series X|S a PlayStation 5.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *