Skip to content

Z Androida na iOS můžete utéct i s celou WhatsApp historií

Opouštíte systém Android a míříte konkurenčnímu iOS? To je z pohledu naší redakce samozřejmě nepříliš populární krok, nicméně určitě k tomu máte své vlastní dobré důvody. Jestli se současně pokoušíte mezi telefony přenést maximální množství dat a mezi vaše oblíbené komunikační aplikace patří WhatsApp, máme pro vás fajn zprávu. Po měsících (ba možná i letech) dlouhého čekání je možné z tohoto populárního kecálka převést zálohu dat z Androida na iOS.

Součástí takového převodu je hlavně historie komunikací a také přílohy. Nově zpřístupněný proces, který na Facebooku oznámil i přímo šéf firmy Meta Mark Zuckerberg, využívá hlavně Android aplikaci s názvem “Přechod na iOS”. V rámci tohoto nástroje se mezi nabízenými aplikacemi pro převod dat nově nachází právě i WhatsApp.

Move to iOS

Nová funkce je v tuto chvíli přístupná v rámci beta testování, takže se u ní neručí za bezchybnost. Po převedení historie či fotek a videí WhatsApp v Apple zařízení nabídne také zálohy na iCloud. Jde o obdobný způsob uložení dat jako u Androida a Google Disku.

Kolik věcí byste měli v historii WhatsAppu?

Zdroj: Zuck

Leave a Reply

Your email address will not be published.