Skip to content

Xiaomi prodává sluchátka, která vám rozezní lebeční kost

Xiaomi prodává sluchátka, která vám rozezní lebeční kost

Téměř přesně před měsícem jsme vás informovali o tom, že společnost Xiaomi oficiálně uvedla na domácí čínský trh bezdrátová sluchátka s konduktivním přenosem signálu neboli šířením zvuku přes lebeční kost. Jak se dalo předpokládat, novinka si časem našla cestu také na online tržiště AliExpress, kde je už v tuto chvíli k objednání i do ČR.

Zařízení s celým názvem Xiaomi Bone Conduction Headphones je momentálně k dispozici ve dvou obchodech. První i druhý sluchátka nabízejí za cca 3 400 Kč. Cena na čínském trhu je v běžném přepočtu bez dalších poplatků asi o tisícovku nižší. Uvidíme, jak moc a zda vůbec se bude snižovat globální cena na AliExpressu.

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Konduktivní technologie přenosu zvukového signálu umožňuje mimo jiné bezpečně poslouchat také okolní dění. Na jedno nabití vydrží až dvanáct hodin a pětiminutové nabíjení umí zajistit dvě hodiny přehrávání. Doplňování energie probíhá přes USB-C konektor. Hmotnost zařízení je pouhých 28 gramů a splňuje normu krytí IP66, což značí plnou odolnost proti prachu a schopnost vypořádat se se stříkající vodou.

Sluchátka se dají připojit ke dvěma zdrojům a slibují maximální latenci 86 milisekund, přičemž se spoléhají na Bluetooth 5.2. Audiofily potěší, že Xiaomi Bone Conduction Headphones podporují kromě tuctového kodeku SBC také aptX a aptX Adaptive.

Už jste někdy zkoušeli konduktivní sluchátka? Která?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *