Games

Vývoj survival hry od Blizzardu vede producent Far Cry » Vortex

Vývoj survival hry od Blizzardu vede producent Far Cry » Vortex

S blížícím se koncem roku se řada studií pustila do nejrůznějších shrnutí – na čem pracovali, co vydali, co je potkalo a co se změnilo… S podobným poohlédnutím přišel i Blizzard, který ve svém souhrnu vedle svých sérií Overwatch, World of Warcraft a Diablo neopomněl ani svůj zcela nový titul, který však i nadále zůstává dosti záhadným. Po necelém roce se každopádně dozvídáme alespoň pár nových střípků informací.

O této nové hře, jež je zároveň první novou IP od Overwatche, jsme zde psali před rokem, když byla blíže odhalena prostřednictvím pracovních nabídek. Díky nim víme, že se má jednat o first person survival akci zasazenou do fantasy světa, což tehdy ukázaly i dva zveřejněné artworky. Tím ovšem informace o tomto novém počinu studia končily, zdálo se však, že vydání je ještě daleko, i když se později začali hlásit nejhrůznější vývojáři s tvrzením, že na projektu pracují už několik let. Rekapitulace od Blizzardu bohužel nepřináší žádné velké představení, ale něco nového přece jen víme. Například to, kdo vývoj vede.

Hay vede tým, který do tohoto žánru vnáší kouzlo Blizzardu.

Do ohlédnutí se pustil na blogu Blizzardu sám prezident studia Mike Ybarra a mimo jiné shrnul několik personálních změn napříč studiem i hrami. Mezi nimi můžeme nalézt i jméno producenta a kreativního ředitele Dana Haye, který dříve působil v Ubisoftu a výrazně se zasloužil o sérii Far Cry, přesněji od třetího dílu až do zatím posledního šestého. Dále můžeme zmínit i hry jako James Bond 007: Nightfire, F.E.A.R. 3 nebo herní X-Men. Hay podle Ybarry od letošního roku vede vývoj této nové survival hry a „tým, který do tohoto žánru vnáší kouzlo Blizzardu“. Zároveň se dozvídáme, že došlo ke zdvojnásobení týmu a v příštím roce by mělo dojít ještě k dalšímu rozšiřování.

Tím ovšem zmínka tohoto stále nepojmenovaného titulu, který je zatím označován pouze jako „Survival Game“, bohužel končí, čili lze jen těžko odhadovat, jak blízko jsme možnému plnohodnotnému oznámení, natožpak vydání. Hra je ve vývoji od roku 2017, jak jsme se v lednu dozvěděli díky Craigu Amaiovi a jeho profilu na LinkedIn. Ten dříve působil jako quest designér World of Warcraft, konkrétně rozšíření Warlords of Draenor a Mists of Pandaria, od roku 2017 nicméně zastává právě pozici game directora u této „neoznámené survival hry“. To už je poměrně dlouhá doba, a tak by nebylo příliš překvapivé, kdyby se Blizzard konečně odhodlal k většímu představení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *