Skip to content

V říjnu vyjde nová česká hra Dreadhunter » Vortex

V říjnu vyjde nová česká hra Dreadhunter » Vortex

Vývojáři z českého studia Trickster Arts (Monolisk) se chystají na uvedení své další hry. Rychlé over-the-top twin-stick akční RPG Dreadhunter už 18. vstoupí do programu předběžného přístupu. Vývojáři na novinku lákají čerstvým aktualizovaným trailerem, který stylovou řež demonstruje v akci. Čekají na nás hordy smrtících monster i nelítostní bossové. Naštěstí jsme vybavení speciálním mechanickým oblekem, který chrání našeho neohroženého lovce v brutálním sci-fi světě.

Autoři lákají na zábavný soubojový systém na blízko i na dálku. Slibují souboje s gigantickými protivníky. A tvrdí, že nás čeká skoro nekonečná znovuhratelnost díky tomu, že všechna prostředí z příběhové kampaně se unikátně generují pokaždé, když do nich hráč vstoupí. A v neposlední řadě jsou to speciální schopnosti, ničivé zbraně a další vybavení, které nás mají podle vývojářů přikovat k obrazovce.

Pokud jde o early access, hned na začátku se hráči mohou těšit na první z momentálně celkem čtyř plánovaných aktů. V první fázi to tak znamená, že na zájemce čeká 12 misí s dílčími minibossy a jedním finálním bossem. Hra by už měla obsahovat většinu základních prvků. V budoucnu plánuje tým přidat modování a upgradování předmětů nebo vyšší obtížnosti. Už v early accessu ale Dreadhunter nabídne třeba českou lokalizaci, jak to mají domácí hráči rádi.

V programu předběžného přístupu by měla česká novinka strávit 12 měsíců. Plná verze pak vyjde snad příští rok, ale autoři chtějí rozšířit nejen obsah, ale promítnout do titulu rovněž zpětnou vazbu od fanoušků. Plná verze později nabídne ještě více zbraní, výbavy, nepřátel, schopností a prvků replayability.

Dreadhunter se bude prodávat za 35 eur. Vývojáři nevylučují, že v průběhu early accessu se zvýší cena titulu, ale na to je teď ještě brzy. Letos na jaře se Trickster Arts pochlubili mimo jiné tím, že by hra měla také pěkně fungovat na Steam Decku. Na cesty se ostatně zdá být jako stvořená. Momentálně je v plánu jen PC verze.

Nezávislé studio Trickster Arts od roku 2012 dokončilo tři hry, které si zahrálo 15 milionů lidí z celého světa. Tým tvoří dva vývojáři a sídlí v Praze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *