Skip to content

Samsung prý ukáže levnější Galaxy S21 FE se slabším čipem

V roce 2020 představil Samsung vůbec první fanouškovskou edici své vlajkové lodi. Tenkrát šlo o model Galaxy S20 FE, který byl nabízen jak ve 4G variantě s Exynosem 990, tak i v 5G verzi se Snapdragonem 865. Letos se nám s velkým zpožděním konečně ukázal také Galaxy S21 FE, jehož recenzi si můžete přečíst u nás na webu. Ten je nabízen v jediné 5G variantě s čipem Snapdragon 888. Jihokorejská firma ale podle několika informací také chystá 4G variantu, která nás má překvapit minimálně v jednom aspektu.

Pod kapotou má tikat poměrně slabý čipset

Nutno podotknout, že všechny FE edice vlajek od Samsungu jsou vybaveny výkonnými čipsety, ať už jde o Exynos 990, který ve své době konkuroval Snapdragonu 865, nebo stále výkonný Snapdragon 888. Původně zřejmě nikdo nepočítal s tím, že se S21 FE dočká 4G verze, jenže nedávno prošel Bluetooth certifikací model, který se označuje jako SM-G990B2 a používá nový standard Bluetooth 5.2, zatímco původní S21 FE disponuje Bluetoothem 5.0.

Tento kousek se objevil také na e-shopech v Belgii a Nizozemsku, kde je uváděn s čipsetem Qualcomm Snapdragon 720G. Ano, čtete správně. Tento čipset spadá do střední třídy a vlajkovým čipům se po stránce výkonu nemůže rovnat. Tiká v telefonech jako je Galaxy A52 nebo realme 8 Pro. Přestože se tedy bude telefon označovat za vlajkovou loď, výkonem rozhodně neoslní.

Další rozdíly v tuto chvíli nejsou jasné, ale už toto je pro koncového uživatele poměrně zásadní údaj. Pochopitelně by měl být telefon také levnější. Sami jsme zvědaví, kolik si jihokorejský gigant za takový mobil řekne, když standardní S21 FE se dá sehnat od nějakých 13 000 korun.

Co na tento krok říkáte?

Zdroj: GSMArena

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *