Games

Polda 3 vyšel na Steamu v upravené verzi » Vortex

Polda 3 vyšel na Steamu v upravené verzi » Vortex

Vývojáři ze studia Zima Software nepracují jen na remástru Poldy 2, na který fanoušci oblíbené české adventurní série přispěli přes 1,8 milionu korun. Zatímco Pankráce a jeho druhý herně zaznamenaný případ převlékají do nového grafického kabátku, na nějž hráče nalákali již v Poldovi 7, připravují i vydání starších dílů na Steamu, aby dodrželi svůj slib a doplnili již zmíněný sedmý díl a předcházející šestý, který se na Steamu objevil již před lety. Jako první přišel na řadu Polda 3, jenž je od dnešního dne k dispozici.

Polda 3 původně vyšel v listopadu 2000 a opět hráčům nabídl to, čím si přízeň a pozornost získaly už předcházející díly – svérázný český humor a český dabing se známými herci a komiky v čele s Luďkem Sobotou v roli Pankráce. I když to název nereflektuje, v tomto díle již Pankrác není policistou, ale soukromým detektivem, a jeho pátrání ho zavede daleko za hranice. Změnou prošla i samotná grafická stylizace, i když i v tomto díle zůstala 2D, než se čtvrtý a pátý díl rozhodly vyzkoušet i 3D. Vydání hry na Steamu doprovází nový trailer, který zároveň láká nejen na již známý příběh a herce, ale i na přidané funkce.

Tato verze hry obsahuje možnost zobrazit si aktivní místa ve scéně ve stylu nových dílů, dále pak nápovědu k postupu hrou přímo ve hře nebo nápovědu v inventáři a další nastavení týkající se přehrávání hudby, kurzoru nebo rozhraní, hru navíc doplňuje nový tutoriál. Obsaženy jsou i minihry jako ponorky nebo Americký voči, ale i strip Prší, kvůli kterému měl Polda 3 ve své mobilní verzi před čtyřmi roky problém na App Store kvůli gamblingu, na což narazil i jeden z fanoušků. „To byl problém jen u Apple AppStore, u ostatních to nevadí. Takže zde je,“ ujistili vývojáři. K dispozici jsou i achievementy a stejně jako šestý a sedmý díl lze hrát Poldu 3 i na Macu. Hru lze na Steamu pořídit za 3,29 euro, tedy přibližně 80 korun,

Váháme právě mezi jedničkou a čtyřkou.

Vývojáři však třetím dílem samozřejmě nekončí, neboť stále platí, že hodlají hráčům na moderní systémy doručit všechny staré díly. Jak však poznamenali na Facebooku pod oznámením vydání, zatím ještě nevědí, do kterého dílu se pustí teď. „Ještě jsme se úplně nerozhodli. Váháme právě mezi jedničkou a čtyřkou,“ stojí v odpovědi jednomu z fanoušků, který vznesl dotaz na další postup tvůrců. Oba díly se mezi fanoušky série těší oblibě, ať už kvůli „klasice“ v podobě jedničky, nebo trochu jiného přístupu u čtyřky, a tak vývojáře nepochybně čeká těžké rozhodování. I nadále však pracují na remasterovaném druhém díle a Poldovi 7 pro mobilní zařízení, ať je to všechno hezky pohromadě.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *