Games

Podívejte se na nová videa z Prahy ve Skyrimu » Vortex

Loni v říjnu jsme vám představili modifikaci Vampire: The Masquerade Redemption – Reawakened, jejímž cílem je převést populární hru z roku 2000 od studia Nihilistic Software do enginu Skyrimu. Jak jsme tehdy připomínali, tenhle titul nás vzal mimo jiné do Prahy 12. století, která ve hře figurovala vedle historické Vídně a moderního Londýna a New Yorku. Na projektu pracuje uživatel s přezdívkou Galejro a jeho kolegové. Teď nám opět padl do oka díky novince magazínu PC Gamer, který upozornil na pokroky a aktuální materiály.

Znovu se přitom můžeme v první řadě podívat na to, jak ve hře bude vypadat Praha. Poslední videa jsou jen pár dní stará a do Prahy se v nich podíváme během dne i v noci. I když se stále jedná o rozpracovanou verzi, naše metropole tu vypadá docela pěkně. S přiměřenou autorskou licencí. Autoři s přichystali pro fanoušky poměrně obsáhlý průchod, takže během cestování Prahou můžeme obdivovat spoustu detailů. A své nesporné kouzlo mají zdejší křivolaké uličky i po setmění a za deště. To se pak člověk hned raději běží schovat do vyhřáté krčmy. Třetí video je starší, ale kromě průletu Prahou se v něm můžete zaposlouchat rovněž do soundtracku.

Spoustu dalších videí pak najdete na kanálu autora na YouTube. A pokud se chcete spíš zaměřit na nějaké statické detaily, určitě můžete pohledem zamířit do naší galerie obrázků. Autoři předvádějí třeba to, jak vypadá nedávno přepracovaný Juditin most, ale obecně v uplynulém roce vylepšili mnohé z kulis, s jejichž kvalitou nebyli dříve spokojení. Ostatně tentokrát to má být hlavně o kochání, protože zase mnoho nových informací k dispozici nemáme.

Jak už jsme upozorňovali naposledy, modifikace obsahuje i některé prohřešky, které byly vlastní už originálu, ale je pochopitelné, že se jich moddeři nechtějí vzdát. V příběhu z roku 1141 figuruje například Juditin most, který se stavěl až v letech 1158 až 1172. Staroměstský orloj byste v této době také hledali marně. Autoři mluví také o golemovi, ale toho pražského podle pověsti stvořil rabbi Löw až koncem 16. století.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *