Games

Nay Android Roka 2022: Predstavujeme kategóriu Smart Home

Nay Android Roka 2022: Predstavujeme kategóriu Smart Home

Anketa NAY Android Roka 2022 je v plnom prúde a vy môžete hlasovať za vaše obľúbené zariadenia v piatich kategóriách. Okrem toho, že takto zvýšite šancu na výhru vášho favorita, máte aj vy šancu vyhrať niektorú z množstva cien. Na to, aby ste boli zaradení do finálneho žrebovania, stačí, keď sa zúčastníte hlasovania na stránke AndroidRoka.sk a dáte hlas vášmu favoritovi.

Všetky súťažné kategórie vám postupne predstavujeme, aby ste mali aspoň základný prehľad o nominovaných zariadeniach. Dnes je to kategória Smart Home.

Aqara Home

Spoločnosť Aqara prišla na trh v roku 2016, s energeticky účinnými riešeniami zariadení do domácnosti. Výrobky sú nastavené tak, aby poslúžili všetkým zákazníkom, a preto sú kompatibilné s Apple HomeKit, Google Assistant, Amazon Alexa aj Mi Home.

Aqara Smart Home | Zdroj: Tomáš Kanálik

Víziou spoločnosti je poskytovanie komplexných produktov a riešení pre inteligentnú domácnosť. Pre zákazníkov majú byť cenovo dostupné, ľahko použiteľné a minimalisticky nadizajnované. Pozostáva zo zariadení ako pohybový senzor, senzor vibrácií, dverový senzor, záplavový senzor, diaľkový ovládač, LED žiarovky a mnoho iného.

Netatmo

Francúzska spoločnosť sa špecializuje na inteligentnú elektroniku. Zameraná je najmä na regulovanie teploty domácnosti a vykurovanie. Umožňuje tak ušetriť majiteľom nemalé finančné prostriedky prostredníctvom regulácie teploty v domácnosti. Hlavným cieľom však je pomocou inteligentných zariadení zvyšovať pohodlie a bezpečnosť všetkých domácností.

Netatmo NVP-EN
Netatmo NVP-EN | Zdroj: netatmo.com

Nechýbajú tu zariadenia ako termostat, zrážkomer, požiarny alarm, termostatická hlavica, vnútorná bezpečnostná kamera, vonkajšia bezpečnostná kamera, merač hladiny oxidu uhličitého, inteligentný zvonček a mnoho ďalšieho.

Nous Smart Home

Ide o pomerne mladú spoločnosť pochádzajúcu z Poľska. Vznikla v októbri 2014 vo Varšave. Podľa ich slov je cieľom spoločnosti vytvárať produkty, ktoré používateľom uľahčia život. To je v prípade smart home zariadení podstatné.

Nous smart home
Nous smart home | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Prostredníctvom Aplikácie Nous Smart tak viete ovládať interiérové aj exteriérové kamery, RGBW žiarovky, merače teploty a vlhkosti, smart zásuvky, lampy, bluetooth reproduktory, zavlažovanie a mnoho ďalšieho.

Philips HUE

Philips Hue je systém domáceho aj vonkajšieho osvetlenia, ktorý môžete jednoducho ovládať prostredníctvom aplikácie v smartfóne alebo tablete. Naraz tak viete ovládať až 50 svietidiel, ktoré si viete prispôsobiť podľa svojho vlastného želania.

Aplikácia Philips Hue
Aplikácia Philips Hue | Zdroj: Philips

Ovládať môžete intenzitu svietivosti, akými farbami majú svietidlá svietiť, či nastavenie časov, v ktorých sa majú svetlá automaticky rozsvietiť alebo zhasnúť. Všetko viete pohodlne ovládať z Aplikácie Philips Hue. Medzi produkty patria najmä LED žiarovky, ovládače na svietidlá, LED pásy, stolné lampy, inteligentné zásuvky a podobne.

SmartThings

Ide o aplikáciu, ktorá združuje všetky zariadenia inteligentnej domácnosti pekne pokope. Váš nový Samsung telefón ju má určite predinštalovanú, no nachádza sa aj v obchode Google Play. Nainštalovať si ju však môžu aj používatelia zariadení od Applu, a to priamo v App Store.

SmartThings domovska obrazovka
SmartThings aplikácia | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Táto aplikácia vám umožní kontrolovať vašu domácnosť a zariadenia v nej. Jedinou podmienkou je to, aby tieto zariadenia SmartThings podporovali. Báť sa vôbec nemusíte, väčšina zariadení túto aplikáciu podporuje. Pomocou jednoduchej aplikácie tak budete mať celú svoju domácnosť pod kontrolou. Bonusom je aj ovládanie hlasom, s využitím hlasových asistentov.

Xiaomi Home

Xiaomi Home je domáci smart systém, ktorý slúži na zabezpečenie pohodlia a bezpečia pre obyvateľov domácnosti. Za použitia systému od Xiaomi viete mať pod kontrolou domácnosť, chatu či kanceláriu a to 24 hodín denne, 7 dní v týždni, aj keď ste práve úplne inde.

Xiaomi Home
Xiaomi Home | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Do aplikácie Mi Home môžete pridať smart zariadania od Xiaomi, a to napríklad zvonček na dverách, senzor dverí, svetlá v miestnostiach, zásuvky, vodný filter, či čističku vzduchu. Zariadenia spolupracujú aj s aplikáciou pomocou vlastnej siete ZigBee, ktorá pracuje na princípe podobnému bluetoothu.

Ako prebieha hlasovanie?

Hlasovanie sa koná na stránke Androidroka.sk od 14. novembra 2022 do 31. decembra 2022. Tu sa môžete zapojiť do hlasovania za vaše obľúbené zariadenia v týchto kategóriách:

  • TOP Android smartfón
  • Inovácia
  • Wearables
  • Smart domácnosť
  • Android tablet

V každej kategórii sú nominované iné zariadenia, a tak jeden model nikdy nefiguruje v dvoch rozdielnych kategóriách. Aby bol váš hlas platný, je potrebné správne vyplniť vaše kontaktné informácie. Každý môže hlasovať iba raz, duplicitné hlasy budú zmazané.

Čo môžete vyhrať?

V ankete NAY Android Roka 2022 môžete vďaka svojmu hlasu vyhrať množstvo hodnotných cien. Hlavnou cenou je skvelý robotický vysávač a mop v jednom – iRobot Roomba Combo J7+.

Okrem toho sú v hre aj ďalšie hodnotné ceny. Každý hlasujúci má šancu získať aj smartfóny Motorola edge 30 UltraXiaomi 12T Pro, OPPO Reno7 5G Startrails Blue, Nokia G60, produkty od Creative alebo štartovací balík smart domácnosti od HomeSystem.sk.

Ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru?

Hoci sa každý hlasujúci môže zapojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Aj tento rok je totiž možné pozvať do ankety vašich známych. Všetci tí hlasujúci, ktorí do ankety pozvú aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, budú zaradení do samostatného žrebovania o 3x špeciálnu retro krabicu s legendárnym antivírusom NOD32 a 5x ročnú Premium+ licenciu navigácie Sygic.

Ten hlasujúci, ktorý do ankety pozve najviac kamarátov, automaticky vyhráva skvelú audio-dvojicu Creative Live! Mic M3 a Creative Zen Hybrid. Známych môžete do ankety pozývať prostredníctvom vášho účtu na stránke AndroidRoka.sk.

Generálny partner NAY

Generálnym partnerom ankety Android Roka je aj tento rok spoločnosť NAY. Každé zariadenie, ktoré sa umiestni na niektorej z prvých troch priečok, bude v e-shope NAY.sk označené príslušným odznakom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *