Skip to content

Multiplayer The Last of Us může vyjít i na PlayStation 4 » Vortex

Multiplayer The Last of Us může vyjít i na PlayStation 4 » Vortex

V pondělí nad ránem nás čeká poslední epizoda první série seriálu The Last of Us a 28. března se dočkáme vydání remaku The Last of Us Part I na PC. Samotná franšíza pak v červnu oslaví desáté výročí, ovšem studio Naughty Dog je s ní stále teprve na začátku, jak podotkl po Novém roce prezident studia a autor série Neil Druckmann. Zatímco se spekuluje o značně vzdáleném Part III, podstatně blíže je samotný multiplayerový titul, jenž je momentálně ve vývoji. Oficiálně toho o něm příliš nevíme, ale spekulace ani v tomto případě nezahálí.

Jak informoval Tom Henderson na svém webu Insider Gaming, zdá se, že vývojáři z Naughty Dog ještě nezavrhují starou generaci konzole PlayStation a že by tím pádem multiplayer The Last of Us mohl vyjít i na PlayStation 4. Tentokrát se nicméně Henderson neodvolává na žádné své blízké zdroje, ale jednoduše na inzerát nabízející práci v Naughty Dog na multiplayerovém titulu. Jedná se o pozici testera, přičemž úplný název pracovní pozice zní „associate multiplayer quality assurance tester / development support“. Konkrétní projekt zmíněn není, ale v tuto chvíli není známo, že by se studio zabývalo ještě jiným multiplayerem než The Last of Us. Od uchazečů o pozici je požadována znalost systémů PlayStation 4 a PlayStation 5, což může naznačovat právě existenci cross-genu.

V průběhu letošního roku bychom se ostatně měli o hře dozvědět více informací, ale zatím ani netušíme, zda může multiplayer ještě letos vyjít. Jak nicméně poznamenává Henderson, náznaky vývoje hry pro PlayStation 4 by zároveň mohly znamenat, že titul není zase tak moc daleko, navíc je už ve vývoji přes dva roky. Koneckonců jsme uprostřed třetího roku s novou generací a dřív nebo později přijde čas nechat starou generaci za sebou. O The Last of Us Part III se ovšem mluví dokonce až v souvislosti s PlayStationem 6. Co se však týče samotného multiplayeru, zatím si musíme vystačit pouze s nálezy, které objevili datamineři v Part II, ale mnohé se samozřejmě mohlo od původních plánů změnit. Snad se letos skutečně dozvíme více.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *