Skip to content

Messenger dostáva viacero noviniek vrátane šifrovania správ

Messenger od spoločnosti Meta je jednoznačne jednou z najpoužívanejších chatovacích platforiem. Vývojári si pre používateľov pripravili viacero vizuálnych zmien, ale aj novinku, ktorú si na prvý pohľad možno ani nevšimnete. Reč je o End-to-End šifrovaní správ. Správy prináša portál GizmoChina.

Šifrované správy v aplikácii Messenger?

Začnime tým spomínaným End-to-End šifrovaním. Ide o dôležitú novinku z pohľadu súkromia a bezpečnosti používateľov. Zabezpečuje, že odosielané a prijímané správy sú v presnej textovej podobe dostupné iba vám a odosielateľovi, respektíve príjemcovi.

V aktuálnej situácii nebudú všetky konverzácie automaticky šifrované, no Meta tvrdí, že jednotlivé chaty sa stanú bezpečnejšími v priebehu nasledujúcich dní, týždňov alebo dokonca až mesiacov. Novinka je zrejme vypúšťaná postupne pre jednotlivých používateľov.

Novinky v aplikácii Messenger zahŕňajú aj end-to-end šifrovanie správ | Zdroj: GizmoChina.com

Vizuálne zmeny zahŕňajú nové motívy pre šifrované konverzácie, aby ich bolo možné odlíšiť od klasických chatov. Vybrať si bude možné z rôznych vstavaných tém alebo aj statických či mozaikových farieb. Používatelia si budú môcť v šifrovaných konverzáciách vytvoriť svoje vlastné emojis a reakcie.

Zaujímavým prídavkom je aj ukážka obsahu stránky na priloženom odkaze. Daný web si teda budete môcť pozrieť či v rýchlosti preveriť ešte predtým, než naň kliknete. V rozpise noviniek sa objavili aj funkcie, ktoré už sú k dispozícii a nestali veľmi za zmienku.

Náš tip

EÚ pohrozila TikToku zákazom, ak nebude dodržiavať pravidlá DSA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *