Skip to content

King Kong se vrátí do světa videoher » Vortex

Společnosti GameMill Entertainment a DeVito ArtWorks oznámily, že pracují na nových hrách podle značky KIng Kong. Vývojáři se přitom mají opírat o původní licenci podle filmu režiséra Meriana C. Coopera z roku 1933. Informaci jako první přinesl Licensing Magazine. Společnost GameMill uvádí, že má za sebou dlouhou sérii světových značek, které oživila ve videohrách a jejími partnery už byly společnosti jako Paramount, NBC Universal, Sony Pictures, Cartoon Network, Disney, PGA Tour nebo Discovery.

Ve skutečnosti jde ale spíš o méně výrazného vydavatele, který je nicméně skutečně podepsaný pod licencovanými tituly jako Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues, G.I. Joe: Operation Blackout, Frozen: Olaf’s Quest, Zombieland: Double Tap – Road Trip, Nickelodeon Kart Racers nebo Nickelodeon All-Star Brawl. Výsledkem ale nemusí být velký AAA blockbuster s King Kongem v hlavní roli.

King Kong je ve hrách jako doma

Žádné podobnosti ale bohužel neznáme. Nemluví se o cílových platformách, termínech, ba dokonce ani o vývojářích, kteří by se projektu či projektů ujali. Stojí za připomenutí, že naposledy se King Kong objevil v akci Call of Duty: Warzone na mapě Caldera v rámci takzvané operace Monarch. Vystupoval tu společně s Godzillou. Obecně ve světě videoher ale není žádným nováčkem. První vlastní hry se dočkal už v roce 1982 na Atari 2600. Šlo o titul od společnosti Tigervision.

Od vydání poslední velké hry s King Kongem už ale uplynula poměrně dlouhá doba. Šlo o titul z roku 2005 od Michela Ancela a Ubisoft, který doprovodil do kin film režiséra Petera Jacksona. Vzhledem k tomu, že se jednalo o licencovaný doprovodný produkt byl výsledek překvapivě zdařilý a patří mezi ojedinělé příklady her podle filmů, které se skutečně povedly.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *