Games

Chystají se hodinky Galaxy Watch Ultra. V čem budou vynikat?

  • Jeden z interních týmů Samsungu pracuje na Micro LED displejích pro hodinkyy
  • Poprvé se má tento typ panelu objevit v “Galaxy Watch Ultra”

Trh s chytrou nositelnou elektronikou je v tuto chvíli velmi rozmanitý a zatímco dříve si lidé kupovali převážně fitness náramky za pár stovek, nyní nemají problém vypláznout za kvalitní hodinky několik tisíc korun. A pravděpodobně neskončíme jen u toho. Vždyť Apple loni představil své Watch Ultra, které v Česku startovaly na 24 990 korunách a po několika měsících odpověděl i Huawei s Watch Ultimate. Podle všeho si z koláče těchto drahých hodinek bude chtít svůj podíl ukrojit i Samsung, jelikož má chystat Galaxy Watch Ultra. A už o nich máme první informace.

Samsung údajně testuje Micro LED displeje pro chytré hodinky a právě Galaxy Watch UItra (v tuto chvíli není jasné, jak se budou oficiálně jmenovat) mají být výkladní skříni a inspirací i pro ostatní výrobce. Pokud se jim panely budou líbit, mohou je použít i u svých produktů, takže jihokorejské firmě přiteče do pokladny ještě více financí. Už loni měla společnost založit speciální tým, který měl na starosti výhradně tyto typy displejů u chytrých hodinek a čas na jejich dokončení má do konce letošního roku.

Prvních hodinek s tímto typem displeje bychom se tedy měli dočkat už příští rok. Oproti OLED technologii mají nabídnout lepší kontrast, ale také vyšší maximální jas nebo lepší energetickou efektivitu, což by mohlo mít pozitivní dopad na výdrž baterie. Technologie rozhodně vypadá slibně a jsem sám zvědav, zda si ji následně vypůjčí i další výrobci. Na další informace si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Utratili byste za hodinky více než 10 tisíc?

Zdroj: gizmochina.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *