Games

Instagram má novú najlajkovanejšiu fotku. Je od Lionela Messiho a porazila legendárne vajce

Instagram má novú najlajkovanejšiu fotku. Je od Lionela Messiho a porazila legendárne vajce

Celebrity sa už roky predbiehajú v najviac sledovaných účtoch, najlajkovanejších fotkách, najviac komentovaných príspevkoch… Na pomyselnom Instagramovom tróne ešte pár dní dozadu sedelo známe vajce. Nedávne Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare ale s číslami poriadne zamiešali a stvorili nového kráľa. Tým nie je nik iný, ako človek s ocenením za najlepšieho hráča, Lionel Messi. Informuje o tom BBC.

Vajce, ktoré zborilo všetky čísla

Najprv sa poďme pozrieť na predošlého rekordéra. Pre tých, ktorí sa vo svete sociálnych sietí až tak nepohybujú, môže byť vajcový exmajster Instagramu mätúci. Išlo o akýsi vtip, do ktorého sa nečakane zapojila obrovská masa ľudí. Mal poukázať na absurditu situácie s celebritami bojujúcimi o lajky. Účet patriaci mužovi menom Chris Godfrey na Instagrame zverejnil 4. januára 2019 fotografiu osamoteného vajca. Tú pôvodne odfotil fotograf Serghei Platanov a vložil ju na Shutterstock, čo je webstránka ponúkajúca licencie na zakúpenie cudzích fotografií.

Na vtedajšej priečke zdolal Kylie Jenner a fotku jej novonarodeného dieťaťa, na ktorej reakciu sme nemuseli dlho čakať. Na Instagram nahrala video ako rozbíja vajce. Samotný fotograf neveril ošiaľu, ktorého bol zdrojom a vyjadril sa, že “vajce je len vajce.” Účet @world_record_egg dnes už ale sociálnej sieti nekraľuje.

Ako ovplyvnilo finále Majstrovstiev sveta vo futbale Instagram?

Keď 18. decembra tohto roku vyhrala po 36 rokoch Argentína Svetový pohár, v krajine to do ulíc vyhnalo odhadom až 4 milióny ľudí. Messi na svoj Instagram zavesil príspevok s niekoľkými fotografiami. Môžeme na nich vidieť ako sa teší z trofeje a oslavuje so svojím tímom. Dnes si už za to vyslúžil viac ako 68 miliónov lajkov a číslo sa stále navyšuje. Môžeme teda čakať, že ešte o pár miliónov stúpne.

Nech už ste vo finále nadŕžali komukoľvek, nefalšovaná argentínska radosť sa svetu očividne páči. Už nám len ostáva čakať, ktorá svetová udalosť pokorí Messiho v najbližších rokoch. Samozrejme, prekonať jeho čísla bude blízko k nemožnému. Nejde ale o prvý raz, čo MS vo futbale trhalo rekordy.

Náš tip

Meta dostáva ďalšie varovanie od EÚ, problémom je Facebook Marketplace

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *