Skip to content

Huawei predstaví dva špičkové smartfóny. Jeden z nich bude skladací

Spoločnosť Huawei už dávnejšie informovala o príchode novej série smartfónov P60. Dnes 13.3.2023 čínsky výrobca oficiálne potvrdil predstavenie novinky, ktoré sa bude konať 23.3.2023. Podľa informácií z portálu HuaweiCentral nám spoločnosť na predstavení ukáže aj svoj nový skladací smartfón.

Čo prinesú novinky od spoločnosti Huawei?

Nová séria P60 by mala priniesť veľkú revolúciu v oblasti fotoaparátov. Niektoré maloobchodné predajne si už teraz vytvorili objednávky a javia veľký záujem o novú sériu smartfónov. Na internete a sociálnych sieťach kolujú uniknuté fotografie, na ktorých je vidieť pripravovaný dizajn smartfónu.

Huawei P60 | Zdroj: GSMArena.com

Podľa informácií z portálu GSMArena bude Huawei P60 Pro vybavený dvojicou 50 MP fotoaparátov. Primárny objektív je vybavený modulom Sony IMX888 a širokouhlý objektív modulom IMX858. O naozaj kvalitné fotografie sa postará 64 MP OmniVision senzor. Obyčajný model P60 by mal disponovať 52 MP primárnym fotoaparátom a 50 MP širokouhlým objektívom. Všetky smartfóny zo série budú poháňané čipom Qualcomm 8.

Čo sa týka skladacieho smartfónu Huawei Mate X3, určite môžeme očakávať upravený a tenší dizajn. Predpokladáme, že smartfón prinesie nové technológie v oblasti satelitnej komunikácie. Možno uvidíme aj nový spôsob chladenia a upravenú koncepciu batérie.

Huawei P40
Huawei P40 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Portál GSMArena zverejnil aj oficiálny čas predstavenia, ktorý je aktuálne stanovený na 23. marca o 14:30 čínskeho času. Oficiálne predstavenie bude pravdepodobne možné sledovať aj prostredníctvom sociálnych sietí na profiloch spoločnosti.

Náš tip

Apple Mapy sa doťahujú na Google. Do 6 európskych krajín prichádza veľká aktualizácia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *