Games

Google Pixel 8 by mohol byť kompaktnou vlajkovou loďou, na ktorú všetci čakajú

Google Pixel 8 by mohol byť kompaktnou vlajkovou loďou, na ktorú všetci čakajú

Google každoročne predstavuje nové smartfóny Pixel. Výnimkou nebude ani tento rok, predstavenia sa dočkáme pravdepodobne v októbri. Opäť budú v ponuke dva modely – základný a Pro. A práve základný Google Pixel 8 by mohol byť tým, na ktorý všetci čakajú. Poriadnou kompaktnou vlajkovou loďou. Informácie o smartfóne priniesol portál Gizmochina.

Kompaktných vlajkových lodí veľa nie je

Nájsť výborne vybavený kompaktný smartfón v dnešnom mobilnom svete nie je jednoduché, no nejaké lastovičky tu predsalen sú. Zaujímavou možnosťou je Asus Zenfone 9, ktorý onedlho dostane nástupcu. Podaril sa aj Samsung Galaxy S23 a akýmsi etalónom v tejto kategórii bola Mini séria iPhonov od Apple. Avšak tá už ďalej nepokračuje.

Asus Zenfone 9 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Kompaktné smartfóny čelia viacerým problémom, s ktorými sa výrobcovia musia vysporiadať. A všetky z nich sú z dôvodu menšieho tela, čiže menšieho priestoru pre komponenty. Ale napríklad spomínaný Zenfone 9 ponúka v kompaktnom tele všetky dôležité funkcionality, naozaj nič nechýba. Navyše je k dispozícii dokonca aj 3,5 mm audio jack a dostatočne veľká batéria. Asus nám dokázal, že ak sa chce, tak sa to dá.

Google Pixel 8 by sa mohol presadiť

Vráťme sa ale späť ku Googlu a k jeho Pixelom. Tie sa s najväčšou pravdepodobnosťou stále nebudú oficiálne predávať na slovenskom trhu a stále nebudú u nás k dispozícii funkcie ako ViWiFi, VoLTE či podpora 5G.

Google Pixel 8 by mal prísť s displejom s uhlopriečkou 6,16″, čo je v porovnaní s aktuálny Pixelom 7 menej. V kombinácii s užším rámikom by naozaj mohlo ísť o príjemne kompaktné zariadenie. Pripomíname, že podobne veľký displej má aktuálny Samsung Galaxy S23. Pixel 8 Pro už tradične dostane veľký displej s uhlopriečkou 6,7″.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

6,1-palcový displej má napríklad Google Pixel 6a, ktorý veľmi príjemne padne do ruky. No za vlajkovú loď ho aj napriek čipsetu Google Tensor označovať nemôžeme, pretože mu chýbajú niektoré dôležité vlastnosti. Napríklad displej s vyššou obnovovacou frekvenciou, telo z hodnotnejších materiálov, bezdrôtové nabíjanie či kvalitnejšia zostava fotoaparátov. Avšak aj napriek tomu ide o skvelý fotomobil.

Aký je váš názor? Prijali by ste nový kompaktný vlajkový Pixel? Boli by ste ochotní kúpiť si ho? Podeľte sa o to s nami v komentároch pod článkom.

Náš tip

Vrátenie tovaru do 30 dní a ďalšie významné zmeny. Slovensko má nový zákon o ochrane spotrebiteľa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *