Skip to content

Creative Assembly nečekaně odhalují svou střílečku » Vortex

Před pouhými dvěma dny jsme s odkazem na článek v magazínu Edge připomínali nejnovější projekt vývojářů z Creative Assembly. Před čtyřmi lety oznámili, že pracují na sci-fi střílečce, ovšem ještě před několika desítkami hodin platilo, že jsme o hře kromě jediného artworku nevěděli vůbec nic. Proto nás zaskočilo, že po množství příhodných míst v podobě prezentací a nejrůznějších streamovaných akcí v uplynulých dvou týdnech oznámilo slavné studio svou hru včera, přibližně mezi večeří a usednutím k odpočinku u televize. Takřka odnikud se zjevil titul Hyenas, který má vyjít v příštím roce pro PC a obě generace konzolí Xbox, resp. PlayStation s tím, že již brzy proběhne uzavřený alfatest, aby mohli vývojáři načerpat první zpětnou vazbu a hru stihli adekvátně upravit v zájmu co nejlepší hratelnosti.

Oznámení hry s sebou přináší první trailer, ve kterém můžete nasát atmosféru a začít se nořit do pozadí téhle povážlivě zběsilé a barevné záležitosti. Abyste chápali kontext, přesouváme se do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se nejbohatší vrstva lidí přesunula na Mars. Důvodem má být zničení Země, paradoxně technologií, která umožnila ve velkém cestovat na rudou planetu, což už je ale nově přesunutým boháčům jedno. Kdo to všechno odnesl, jsou obyčejní lidé, kteří nemají domov a přebývají na generační lodi v podobě slumu pojmenovaného Taint. „Jediné, co bohaté lidi na Marsu zajímá, je vzácný Merch – popkulturní zboží z životů, které zanechali za sebou,“ říká pak tisková zpráva a částečně vysvětluje, proč ve videu skupiny postav loupí ve vesmírném obchodním domě. „Všechny tyto cenné krámy se shromažďují a skladují v mezihvězdných nákupních centrech zvaných Plundership a hráči budou muset sestavit partu jedinečných zločinců, aby se do nich vloupali,“ doplňují vývojáři.

Hra Hyenas proti sobě svede pět tříčlenných týmů, které se budou utkávat v sandboxově pojatých obchoďácích plujících vesmírem. Tým, kterému se podaří v časovém limitu nashromáždit co největší kořist, a hlavně se jí podaří z lodi uprchnout, pochopitelně zvítězí a může se pustit do plenění další lodi. Jejich design přitom má být pokaždé trochu jiný a vývojáři slibují i místa s nulovou gravitací, která jsou vidět i v traileru. Typicky má jít o přechodové koridory mezi jednotlivými částmi lodi, kterými si bude možné zkrátit cestu, ale z druhé strany zase výrazně znesnadnit případný souboj s dalšími skupinami hráčů. Hráči budou nicméně volit mezi několika hrdiny s unikátními vlastnostmi a schopnostmi, jako je například lepicí zbraň, schopná nejen přidržet nepřítele u země, ale třeba také vytvořit cestu tam, kde žádná není. Jinak se zdá, že hráči budou moci sáhnout po tradičním arzenálu zbraní na dálku i na blízko, využívat granáty a kryty rozeseté na příhodných místech.

Jak se připojit do alfaverze

Vývojáři z Creative Assembly chtějí zpětnou vazbu od hráčů co nejdříve. Jak ostatně uvádí v tiskové zprávě, aby mohla hra Hyenas fungovat, musí ji otestovat hráči a říct, co se jim líbí a co ne. Proto se můžete už v tuto chvíli hlásit do alfy přímo na oficiálních stránkách hry a očekávat svou pozvánku. Doplňujeme ale, že alfaverze poběží pouze na PC, bude rozdělena do několika vln a před hraním je nutné po registraci účtu na stránkách Creative Assembly podepsat dohodu o mlčenlivosti. Jinými slovy, o tom, že hru hrajete, se nebudete moci s nikým podělit ani z ní sdílet žádné materiály, dokud vývojáři neřeknou jinak. Start zatím nedostal žádné konkrétní datum.

Unikátní má být na Hyenas výtvarný styl a celkové grafické zpracování. Jak sami vidíte, Creative Assembly sáhli po barevném, místy poměrně přestřeleném stylu, který se odráží ve hrách jako Watch Dogs Legion nebo v chystaném rebootu Saints Row. Zajímavé také je, že ačkoliv se hra odehrává v budoucnosti, vývojáři se nechtějí vzdát jistého retro nádechu, a tak do loru zapsali, že oním luxusním zbožím, po kterém zbohatlíci na Marsu prahnou, jsou artefakty z osmdesátých a devadesátých let 20. století. Rubikova kostka, 16bitová herní konzole, walkman, nevkusné reklamní hrnečky, magnetky na lednici a další kýčem prosycené harampádí, kterého se člověk zbavuje, když se konečně stěhuje z dětského pokojíčku u rodičů do vlastního.

Nic dalšího se z tiskové zprávy, videa a hrstky screenshotů nedá v tuto chvíli vyextrahovat, přidáváme ale poslední informaci, že hra nebude obsahovat žádné pay-to-win mechanismy, což si překládáme tak, že Hyenas budou free-to-play záležitostí. Jenže ani tuhle informaci ve značně zmatené a neúplně působící tiskové zprávě Creative Assembly neuvádí. Snad se tedy v dohledné době dočkáme normálního představení hry a vyjasnění všech záležitostí.

Leave a Reply

Your email address will not be published.