Skip to content

Z Google Chrome mizí nástroj, který se staral o vaše bezpečí

V roce 2016 se do prohlížeče Google Chrome dostal nástroj Cleanup Tool (dříve známý jako Google Software Removal Tool), který dokázal detekovat a odebírat podezřelý software. Důvod je jednoduchý. Využívá se totiž minimálně a tak nemá smysl jej držet zbytečně při životě.

Google jej odebere spolu s nadcházející verzí Chrome 111, ale při příležitosti loučení se nezapomněl na některá čísla. Dle americké firmy jej provedl více než 80 milionů čištění, odstranil rozšíření, která porušující zásady a byl uživatelům nápomocný. V průběhu let ale dramaticky ubylo úspěšnosti. Pouze 0,06 % veškerých skenů nástroje Chrome Cleanup Tool za poslední měsíc bylo skutečně užitečných.

Chrome: rychlý a bezpečný

Ve skutečnosti Google uznal, že je tento nástroj zastaralý a nikdy nebylo v úmyslu udělat z něj komplexní antivirové řešení. Na trhu jsou zkrátka lepší možnosti a třeba i samotný Google má hromadu nástrojů, jak učinit procházení webu bezpečnějším. Za zmínku stojí třeba bezpečné prohlížení. Nemusíte se tedy obávat toho, že by se s novou verzí Chrome stal váš systém snadněji napadnutelným.

Používáte Chrome, nebo jiný prohlížeč?

Zdroj: The Verge

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *