Games

Ve Star Wars Eclipse může kdokoli zemřít a hra pokračuje » Vortex

Ve Star Wars Eclipse může kdokoli zemřít a hra pokračuje » Vortex

Chystaná hra Star Wars Eclipse od francouzského studia Quantic Dream si s hráči stále hraje spíš na schovávanou. Když už se o ní něco dozvíme, nejčastěji jde o nějaké střípky informací z rozhovorů nebo neoficiální nepotvrzené zprávy. Podobné to bude i v tomto případě, ale tentokrát se můžeme alespoň opřít o vyjádření přímo z Quantic Dream. Viceprezidentka pro marketing Lisa Pendse krátce o titulu promluvila pro magazín IGN při příležitosti veletrhu Tokyo Game Show. Potvrdila, že hra skutečně existuje, jen stále není připravená.

Dozvěděli jsme se ale přeci jen něco zajímavějšího. Hra nebude mít žádnou obrazovku s nápisem Game Over. Podle ní je to sice akční adventura, ale má všechny prvky, které byste očekávali od studia Quantic Dream – to znamená například větvící se příběh nebo několik hratelných postav. “Kdokoli může zemřít, cokoli se může stát a příběh bude nějak pokračovat,” popsala, co na hráče čeká. Rozvinout by se projekt měl naopak po stránce hratelnosti ve srovnání s předchozími tituly od stejného týmu.

Vydáme to, až to bude hotové

IGN připomíná, že Quantic Dream otevřel v roce 2021, kdy hru představil, kanceláře v Montréalu, kde pracuje asi 50 lidí, kteří se soustředí právě na gameplay. Přesto má být novinka ve vývoji ještě několik let, jak už se spekulovalo dříve. Quantic Dream má ale veškerou svobodu udělat, co považuje za nutné, a nic na tom nezměnila ani skutečnost, že studio loni koupil čínský gigant NetEase.

Lisa Pendse si pochvaluje, že jedna z úžasných věci na spolupráci s NetEasem je právě v tom, že jim majitel nevnucuje žádná data vydání. Quantic Dream vždy vydávali své hry, až když byly skutečně hotové. “A úplně stejné je to i se Star Wars Eclipse,” dodala s tím, že v pravý čas se dozvíme víc. Osobně jsem zvědavý hlavně na to, jak se hra rozvine po stránce hratelnosti, zatímco se autoři pokusí zachovat to, co se lidem líbilo na jejich starších titulech.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *