V Assassin’s Creed Valhalla se schyluje k Ragnaröku » Vortex
Ubisoft připravil detailní pohled na největší a nejambicióznější (a také nejdražší) DLC, jaké kdy vytvořili – Dawn of Ragnarök pro Assassin’s Creed Valhalla. Rozšíření slibuje herní dobu až 35 hodin a hráči se jej dočkají už za měsíc. Proto přichází vhodná chvíle se tomuto oproti předchozím méně tradičnímu rozšíření podívat na zoubek, ačkoli bylo mnoho věcí odhaleno dříve, než by si Ubisoft sám přál. Jaké dobrodružství na nás a boha Ódina (či bohyni) čeká v podzemní říši Svartálfheim?
Stejně jako dalšími osmi světy i Svartálfheimem prorůstá strom Yggdrasil a všude kolem je spoustu zlata. Není divu, když tuto říši obývají trpaslíci. Ano, tentokrát nemáme co do činění s historií, ani tou ohýbanou, naopak se plně vrháme do mytologie. Všechny tyto události tisíc let před samotným příběhem Valhally prožijeme prostřednictvím Eivorovy / Eivořiny vize. Coby Ódin je třeba se postavit ohnivému obru Surtrovi a zachránit syna Baldra. I zde navíc zůstává možnost zvolit si pohlaví postavy. Krajina se stala nehostinnou, neboť je pokryta magmatem a ledem, což mají na svědomí další obři – ohniví a ledoví jätneři.
Ódin, vlastně i celé DLC, se naštěstí může pochlubit řadou nových dovedností, jimiž Eivor pochopitelně nedisponoval/a. Navíc je bude možné u trpasličích kovářů vylepšovat. Mezi Ódinovy božské schopnosti patří síla havrana, která jej promění ve stejnojmenného ptáka, díky čemuž může volně prozkoumávat okolí shora, ale rovněž i ze vzduchu zaútočit. Dále je tu síla Múspellheimu, díky níž se Ódin stane ohnivým obrem za účelem infiltrace a zároveň mu poskytuje ochranu před magmatem, a „síla Jötunheimu“, která totéž činí v ledové variantě a nabízí i menší teleportaci. „Síla zimy“ nasytí zbraně ledem a umožňuje zmrazit nepřátele a jako poslední je tu „síla znovuzrození“, jež oživuje mrtvé nepřátele, aby bojovali po boku Ódina.
Tyto dovednosti může využívat díky nátepníku Hugr-Rip. Je ovšem možné se vybavit pouze dvěma schopnostmi naráz, je proto nutné pečlivě svou volbu a herní styl zvážit. Síly nátepníku nebude možné využívat mimo Svartálfheim, ale jsou věci, které DLC zpřístupní i pro zbytek hry, například řadu zbraní a dalšího vybavení, jimž vévodí především atgeir – vikinské kopí. A aby toho nebylo málo, může Ódin přijmout Valkýřiny výzvy a utkat se v aréně s hordami nepřátel, mezi nimiž se objeví i již poražení bossové hry.
Dawn of Ragnarök vychází 10. března na PC, PS4 a PS5, Xbox Series X|S, Xbox One, Stadia a Amazon Luna, zároveň je součástí předplatného Ubisoft+. Doporučenou úrovní pro toto DLC je podle Ubisoftu úroveň 340, která však může být hráči zvýšena, pakliže jí ještě nedosáhl. A pokud vás zajímá víc z detailů o mytologickém pozadí či pohnutkách, které vývojáře nasměrovaly k Dawn of Ragnarök, určitě se vraťte i k našemu preview z konce loňského roku.