Skip to content

Tecno chystá “orlí oko”, které má změnit mobilní focení

Pokud v dnešní době chcete fotoaparátem mobilního telefonu ostře a ve správné pozici zachytit objekty v pohybu a nemáte zrovna po ruce stativ, bude kvalita výsledku hodně záležet na umělé inteligenci a hlavně optické stabilizaci neboli OIS. Tou již disponuje řada smartphonů a pro mnoho zkušenějších uživatelů je rozhodujícím aspektem při výběru nového stroje. Jak se zdá, za pár měsíců možná budeme ve specifikacích fotomobilů hledat pojmy jako Eagle Eye Lens.

Toto “orlí oko” je název technologie, kterou před několika hodinami představila společnost Tecno a má potenciál změnit svět focení mobilem. Zejména v oblasti automatického sledování a zaostřování pohyblivých objektů. Jedná se o sestavu dvou odrazových krystalů, které se nezávisle na sobě otáčejí kolem dvou různých os. Díky tomu jsou schopné “sledovat” změnu pozice objektu v jakémkoli směru a stále přitom spoléhat na poctivou optickou stabilizaci. Počítá se s využitím například při zachytávání dění ve sportu.

Tecno Dual-prism Telephoto Camera – Eagle Eye Lens

Jeden z krystalů se může otáčet tam a zpět o osm úhlových stupňů, druhý zvládne v každém směru ještě o dva více. Celkově se tak dokáže toto “orlí oko” rozhlédnout o +/- 16 stupňů v jedné ose a +/- 20 stupňů v druhé. Pro lepší představu si pusťte přiložené video. Krystalový systém, který má pomoci jak u focení, tak i u natáčení videa, prý hodlá Tecno vložit do telefonu již v roce 2023. Uvidíme, zda půjde o nějaký sériově vyráběný model.

¨Jak moc je pro vás důležitá optická stabilizace foťáku?

Zdroj: GSMA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *