Games

Remaster Metroid Prime vynechal původní vývojáře » Vortex

V poslední době stále častěji narážíme na problémy se závěrečnými titulky, přesněji řečeno s neuváděním všech, kteří se na vývoji hry podíleli. Nedávno jsme se s tím setkali například u God of War Ragnarök, kde nebyla uvedena sound designérka Jessica Mao kvůli nesplnění jakéhosi „minimálního kritéria“, nebo u The Callisto Protocol, kde chyběla dokonce celá řada klíčových lidí, kteří do vývoje výrazně zasáhli. Tentokrát podobná stížnost přichází v souvislosti s Metroid Prime Remastered.

Remaster původního Metroid Prime z roku 2002 pro GameCube a Wii byl jedním z překvapení letošního Nintendo Directu minulý týden, navíc hned ten večer rovnou i k radosti mnoha fanoušků a hráčů vyšel digitálně, přičemž co nevidět dorazí i v krabičkách. Ne všichni jsou ovšem s výsledkem spokojeni, ač se to netýká přímo samotného výsledku, ale odkazu originální hry. Někdejší vývojář Retro Studios Zoid Kirsch, který se rovněž podílel na originální hře, podotkl, že remaster postrádá kompletní výčet původních závěrečných titulků.

„Přestože mnoho studií odvedlo na remasteru skvělou práci, jsem zklamán tím, že remaster Metroid Prime neobsahuje kompletní titulky původní hry. Na hře pracovalo tolik úžasných lidí a jména všech by měla být v remasteru uvedena, ne jen na jednom titulku jako tento,“ napsal Kirsch na Twitteru a doplnil svůj příspěvek screenshotem, který hlásá pouze to, že je remaster založen na původní verzi pro GameCube a Wii a v podstatě pod něj podepisuje akorát „vývojářský tým“ jako celek, bez jakýchkoli dalších podrobností.

Posléze se k této záležitosti vyjádřil i další vývojář Jack Mathews, jemuž nejde jen o vlastní jméno, ale i o jména mnoha dalších lidí, kteří měli na hře velkou zásluhu, konkrétně zmiňuje například Marka Haigh-Hutchinsona a Stevea McCrea, ale podíl samozřejmě měli i mnozí další se svými koncepty, návrhy a designem. Takovéto stručné shrnutí pak označuje za hanebné a i z dalších stran se objevují názory, že se jedná o neúctu k předloze, z níž koneckonců zůstala řada prvků nebo i celého kódu zachována. Rozhodně není příjemné vidět, že se s tímto setkáváme v tomto oboru stále častěji a v různých podobách.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *