Games

Prezident Amazon Game Studios rezignoval » Vortex

Mluvčí společnosti Amazon Ryan Jones už na konci minulého týdne potvrdil, že prezident Amazon Game Studios Mike Frazzini na svou pozici rezignoval. Důvodem má být zájem dát si v polovině své kariéry menší pauzu a věnovat se rodině. Novinář Jason Schreier ovšem s odvoláním na zdroje blízké situaci tvrdí ve svém článku pro agenturu Bloomberg, že důvodem může být nedostatek kompetence a všeobecný neúspěch herních aktivit Amazonu.

„Mike stál u počátků Amazon Games a svým vedením a vytrvalostí pomáhal vybudovat herní byznys od základů,“ uvedl Jones. Doplnil, že právě nedávné úspěch Lost Ark a před tím MMO New World jsou výsledkem dlouhodobé vize, kterou Frazzini pomohl vytvořit. „Jsme velmi vděční za všechny jeho zásluhy a přejeme mu vše nejlepší,“ dodal mluvčí. Jak ale uvádí Bloomberg, herní divize stojí Amazon stovky milionů dolarů ročně, aniž by ale stabilně plodila povedené a úspěšné hry. „Frazzini, který dříve pracoval v knižní sekci Amazonu, byl v době, kdy se stal vedoucím této divize, relativním herním nováčkem,“ říká Schreier a na základě svých informací dodává, že právě proto byl některými zaměstnanci kritizován. Zejména za to, že se až příliš odklonil od tradiční herní tvorby, což mohlo vést k mnoha přehmatům a situacím, které by se pod vedením zkušenějšího člověka nemusely odehrát.

Bohužel pro herní divizi a samotného Frazziniho nepřišel masivní úspěch ani se zmiňovaným titulem New World, který sice vzplál jasným plamenem zájmu, ale po milionu aktivních hráčů se jen zaprášilo a dnes dle statistik Steamcharts hraje hru kolem 26 tisíc hráčů. K tomu můžeme pochopitelně přidat i nepříliš veselý příběh akce Crucible, která vyšla, následně ji vývojáři vrátili zpět do bety, aby ji poté zrušili definitivně. Podle Bloombergu a jeho anonymního zdroje, kterým má být bývalý manažer Amazon Game Studios, společnost předpokládá, že pokud uspějete v jednom oddělení, můžete uspět i v jiném. A to měl být hlavní kámen úrazu Frazziniho neúspěchu a potenciálně i jeho odchodu z popisované funkce.

Zapomenout samozřejmě nesmíme na Lost Ark, který sice není produktem Amazon Game Studios, ale těžko společnosti upírat aktuální zásluhy. MMORPG v duchu Diabla, které vytvořila společnost Smilegate, se díky přispění Amazonu stalo druhou nejhranější hrou v historii Steamu, když překonalo i behemoty jako Counter-Strike: Global Offensive nebo Dota 2. A i když čísla po vydání klesla, hru momentálně hraje přes 230 lidí a prozatím se nezdá, že by měli někam mizet. Faktem ovšem zůstává, že v tomto případě sehrál Amazon jen roli vydavatele a na dlouhodobý hit, nebo lépe řečeno – hit bez kompromisů – stále čeká.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *