Skip to content

Nová oficiální hra s licencí 24 hodin Le Mans a WEC » Vortex

Nová oficiální hra s licencí 24 hodin Le Mans a WEC » Vortex

Chystá se nová hra Le Mans Ultimate zaměřená na vytrvalostní závody s oficiální licencí FIA World Endurance Championship a 24 Hours of Le Mans. Představily ji společnosti Studio 397 a Motorsport Games. Těšit se můžete na hyperauta aktuální sezóny 2023 ze stájí Toyota, Ferrari, Porsche, Cadillac, Peugeot, Glickenhaus a Vanwall. Závodit se nebude jen v titulním Le Mans, respektive na Circuit de la Sarthe. Čekají nás rovněž další slavné okruhy – Monza, Spa-Francorchamps, Sebring, Bahrain, Portimao, Fudži.

Vyjít má koncem letošního roku, pravděpodobně v prosinci. Poprvé ale bude možné si už v těchto dnech vyzkoušet Le Mans Ultimate přímo během slavného závodu.

Kromě zmíněných hyperaut dojde také na kategorie LMP2 či GTE a další modely od automobilek Aston Martin, Corvette, Ferrari či Porsche. Vývojáři samozřejmě lákají na singl i multiplayer. Inovativní podle nich bude zejména asynchronní závodní režim, kde každý z hráčů v týmu může jet právě v takovou chvíli, která mu vyhovuje nejlépe. I když to tým se simulací myslí vážně, současně ujišťuje, že hra bude přístupná také nováčkům díky nejrůznějším asistentům. Autoři samozřejmě lákají také na moderní grafiku a fyziku.

Už v tuto chvíli si titul můžete přidat do seznamu přání na Steamu. Vyjít má koncem letošního roku, pravděpodobně v prosinci. Poprvé ale bude možné si už v těchto dnech vyzkoušet Le Mans Ultimate přímo během slavného závodu, kde chtějí vývojáři načerpat zpětnou vazbu od hráčů a fanoušků. Na 10 simulátorech tu budou k dispozici vozy Porsche 963 Hypercar a Ferrari 488 GTE.

Jako první dorazí titul na PC, ale autoři říkají, že by jej pak rádi vydali také na konzole, až bude hra v optimální kondici. Z toho také plyne, že se má Le Mans Ultimate i po vydání dál rozvíjet a rozšiřovat. Nezůstane jen u základní podpory. K dispozici už máme první screenshoty, ale zatím žádné video.

Plány na novou hru s licencí Le Mans Motorsport Games oznámili už v roce 2021. Závod 24 hodin Le Mans už v několika hrách objevil a dočkal se i vlastních licencovaných titulů. Populární byla třeba hra jednoduše nazvaná Le Mans 24 Hours z roku 1999 od studia Eutechnyx. V řadě dalších titulů se pak objevila trať Circuit de la Sarthe nebo vozy z WEC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *