Games

Netflix začal testovat streamování her z cloudu » Vortex

Netflix začal testovat streamování her z cloudu » Vortex

Včera jsme psali o nové mobilní aplikaci, která má fungovat jako virtuální ovladač pro hraní her od Netflixu na televizní obrazovce. Domnívali jsme se, že na podrobnosti nebudeme muset čekat dlouho a už jsou tu. Nakonec ale zašla společnost ještě o krok dál. Netflix oznámil, že začal testovat streamování her z cloudu do televizí. Další na řadě má pak být streamování her na PC a Macu skrze prohlížeč. Službu v betaverzi zatím může zkoušet malý vzorek předplatitelů ve Velké Británii a v Kanadě.

V rámci testu jsou k dispozici dvě hry – Oxenfree od týmu Night School Studio a Mining Adventure. Právě k jejich ovládání slouží aplikace prozaicky nazvaná Netflix Game Controller. Až se test rozšíří také na PC a Mac, tady samozřejmě bude k ovládání streamovaných her z cloudu možné použít standardně klávesnici a myš. Mike Verdu, který je v Netflixu zodpovědný za hry, říká, že jejich cílem je zpřístupnit hry všem. Drží se tedy podobného hesla jako Xbox u cloud gamingu.

Pokud by Netflix za hry stále nechtěl nic navíc, mohla by se k nim díky tomu automaticky dostat řada potenciálních zájemců, kteří už si službu stejně předplácejí.

Potvrdily se tak dřívější náznaky, že Netflix to myslí se streamovaným hraním vážně a že se nezalekl ani neúspěchu Googlu na tomto poli. Na rozdíl od Stadie se ostatně může opřít o již existující základnu předplatitelů. Pokud by se Netflix v dohledné době naplno pustil do této oblasti a nabídl zajímavou knihovnu her, mohl by se stát velmi atraktivní alternativou k existujícím herním službám. Jeho výhodou by samozřejmě bylo spojení s filmy a seriály, které už nabízí. Pokud by za hry stále nechtěl nic navíc, mohla by se k nim díky tomu automaticky dostat řada potenciálních zájemců, kteří už si Netflix stejně předplácejí. Netflix navíc disponuje i potřebnou serverovou infrastrukturou.

Netflix v posledních měsících posiloval i na poli first party produkce. Nabral řadu zkušených vývojářů a už dříve jsme spekulovali, že kvůli mobilním hrám to nejspíš nebylo. Je tak možné, že časem podobně jako u filmové a seriálové produkce nabídne i vlastní zajímavé velké exkluzivity.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *