Games

nejlepší Android TV na trhu

Byť je dnes téměř každá nová televize nějakým způsobem “chytrá”, často se stává, že použitý systém velmi rychle narazí na své limity vinou slabé nabídky aplikací, podpory nebo optimalizace pro hardware, který by neudělal díru do světa ani v telefonu za 2 tisíce korun. Nasnadě je pak použití nějaké “chytré krabičky”, která možnosti vaší televize posune na novou úroveň a často dodá i mnohem lepší uživatelský zážitek. V redakci jsme si pak již před lety oblíbili “krabičky” od Nvidie, se kterými máme velmi dobré zkušenosti. I proto jsme byli velmi zvědavi na jejich zatím poslední generaci v podobě Nvidia Shield TV Pro (2019). Bude se jednat o důstojného následovníka této linie? A má smysl na něj upgradovat v případě že vlastníte předešlou generaci? Nejen to se dozvíte v naší dnešní recenzi!

Obsah recenze Nvidia Shield TV Pro (2019)

Z vnějšku novinku nepoznáte

Zatímco u nového základního Shield TV Nvidia přišla s novým, netradičním designem válce, u nové generace Pro varianty se její designéři příliš nezapotili. Vlastně ani tak ne příliš, jako spíš vůbec. Nvidia Shield TV Pro (2019) je totiž po stránce vnějšího designu zcela identickým zařízením, jako o dva roky starší předešlá generace. Stále se tak jedná o poměrně malou krabičku s rozměry 159 x 98 x 26 mm s designem využívajícím ostře řezané hrany, trojúhelníkové elementy a kombinaci lesklého a matného povrchu. Zachována zůstala také indikace zapnutí prostřednictvím zeleně podsvícené linky zlomené do pravého úhlu. Ta působí jakoby vystupovala z těla zařízení a představuje detail, který se nám hodně líbí. Pokud by vám však zelené světlo vadilo, můžete indikační světlo v nastavení zařízení ztlumit, nebo zcela vypnout.

Tipnete si, který z těchto Shield TV je nová generace?

Nvidia Shield TV Pro (2019) pak můžete ke svému televizoru umístit jak na ležato, tak na stojato. Podobně jako například u PlayStationu 5 k tomu ovšem budete potřebovat stojánek. Ten je však v tomto případě kovový, Nvidia Shield TV se do něj pouze zasune a musíte jej dokoupit za necelých 700 Kč. Podobnost s konzolemi podtrhuje také přítomnost aktivního chlazení. To je zde řešeno pomocí jednoho malého ventilátoru a výstupu teplého vzduchu na zadní straně tohoto multimediálního boxu / konzole. V nastavení pak lze zvolit chladící profil – tichý nebo chladný. Ani při vyšších otáčkách ventilátoru však není chlazení Nvidia Shield TV Pro (2019) nijak hlučné. Ve zcela tiché místnosti tak lze větráček jen sotva slyšet.

starý počítač android tv

Máte doma starý počítač? Udělejte si z něj zadarmo Android TV

Zprávičky Jakub Kárník Jakub Kárník

čtení: 1 minuta ( uložit na později

) čtení: 1 min. uloženo uložit na později 1 min.