Games

Nejhůře hodnocené hry roku 2022 podle Metacriticu » Vortex

Jako každý rok agregátor recenzí Metacritic sestavil nelichotivý žebříček 10 nejhorších her končícího roku. Lépe by ale bylo říci nejhůře hodnocených her. Musí navíc zaznít pár poznámek, než se do samotného seznamu pustíme. Žebříček čítá nejhůře průměrně hodnocené hry ze všech platforem ke 12. prosinci. Pozdější recenze a tituly vydané po tomto datu už seznam nereflektuje. Vyřazeny jsou ze seznamu také všechny tituly, které mají méně než sedm recenzí od kritiků v databázi. Pokud by se jeden titul dostal teoreticky do žebříčku víckrát pro různé platformy, započítán je vždy jen jednou s tou nejnižší průměrnou známkou. Jinými slovy, počítá se jen nejhůře hodnocená verze.

Dovolím si k tomu ovšem nad rámec oficiální předmluvy od Metacriticu ještě osobní poznámku. Ty skutečně špatné hry tady ve skutečnosti nenajdete. Takové se ani recenzí nedočkají, anebo ne v dostatečném množství, aby se mohly do výběru kvalifikovat. Obvykle neprojdou ani redakčními síty. Matematický průměr také nemůže a ani se nesnaží nijak zohlednit další skutečnosti, které dokáže postihnout individuální recenze. Zmiňuji to už proto, že výsledné průměrné známky nejsou vysloveně katastrofické a nepochybně se najdou horší hry vydané v roce 2022. Je to spíš průřez tím nejznámějším z mainstreamu. Ostatně dobrým důkazem je už skutečnost, že tyto hry mají ve výsledku většinou spíš průměrné známky.

Jak sami můžete vidět, do nelichotivého žebříčku se letos dostala i jedna česká hra – The Last Oricru od studia GoldKnights. Stále ale mějte na paměti, co zaznělo v úvodu článku. Není to ostatně poprvé, kdy se se čeští vývojáři ocitli po boku těch nejhůře hodnocených titulů. V roce 2020 se v žebříčku Metacriticu objevila hra Street Power Soccer (Street Power Football) od brněnského studia Gamajun Games.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *