John Romero láká na svou autobiografii » Vortex

Paměti videoherních vývojářů zatím nepatří mezi úplně běžnou literaturu, ale určitě se začnou objevovat čím dál častěji. A to je jedině dobře. Pokud je navíc píše někdo tak zajímavý, jako je John Romero, není důvod pochybovat o tom, že to bude stát za to.

Už v roce 2003 vyšla kniha Masters of Doom od Davida Kushnera o id Software, Romerovi a Carmackovi.

Podle Romera to má být pozitivní příběh o tom, jak hry změnily jeho život. Máme se dozvědět i to, co se díky nim naučil. Amazon knihu v oficiální synopsi popisuje jako inspirující a dlouho očekávanou autobiografii herní rockové hvězdy. Spoluautor klasik jako Wolfenstein 3D, Doom nebo Quake má vše vyprávět do nejmenších podrobností díky své výjimečné paměti.

Společně s ním budou mít možnost čtenáři zrekapitulovat jeho kariéru od skromných začátků, přes velkolepý úspěch id Software až po současnost v Romero Games. Svými vlastními slovy ale bude Romero vyprávět rovněž o své rodině a o tom, proč začal vytvářet nové světy, do nichž mohou lidé uniknout z toho skutečného. Mělo to být právě i nesnadné dětství, které ho nasměrovalo v životě k videohrám.

Nejde samozřejmě o první nebo jedinou možnost nakouknout Romerovi trochu do soukromí a připomenout si jeho kariéru. Už v roce 2003 vyšla kniha Masters of Doom od Davida Kushnera o id Software, Romerovi a Carmackovi. I když se jedná o beletrii, má být velice věrná. V životopisu ale zajde Romero nepochybně do ještě větší hloubky. Podle Masters of Doom měl mimochodem původně vzniknout film, mluvilo se o něm už v roce 2005, ale nakonec z něj bude seriál. Od roku 2019 jsme se ale nedočkali žádných podrobností.

Romero také na Twitteru zažertoval, že jeho děti navrhují, aby napsal kuchařku s rodinnými recepty. Autobiografii už lze předobjednat. Papírovou i digitální verzi najdete třeba na Amazonu za 27, respektive 10 dolarů. Kniha má vyjít 10. ledna příštího roku. Podepsanou kopii si lze předobjednat přímo na e-shopu Romera. Prodává se za 35 eur a k dispozici bude v únoru 2023.

Leave a Reply

Your email address will not be published.